6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Преплашена објавила предупредување: „Ми експлодираше мобилниот додека се полнеше преку ноќта“

  Обрнете внимание да не го чувате телефонот близу себе додека е приклучен на полнач, бидејќи може да експлодира. Мојот мобилен штотуку експлодираше, внимавајте на децата и себеси секако, бидејќи тоа секако може да се случи – објавила вчера жена од Мостар во групата на Фејсбук „Мостарски мајки на Фејсбук“ со фотографија од распаднат и целосно уништен мобилен телефон, пишува Вечерни лист БиХ.

  mobitel

  Жената истакнала дека фотографијата ја објавува како предупредување за сите кои додека телефонот им се полни го чуваат близу до себе. За среќа во овој случај никој не бил повреден.

  За случајот пак на Љубица Мариќ од Згреб пишувале сите медиуми. Лежела во кревет, а нејзиниот мобилен телефон кој бил ставен на ормарот да се полни, заѕвонел и експлодирал во ноќта додека се полнел.

  -За среќа децата спиеја и никој не беше близу телефонот – рекла Љубица.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.