6 C
Skopje
сабота, декември 2, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Предвидувањето на Нострадамус станува вистина: Вака познатиот пророк го најави почетокот на Третата светска војна

  Еден од најпознатите и најчесто зборувани пророци, Нострадамус, предвидел дека Третата светска војна ќе започне на Блискиот исток.

  Најновите случувања во светот на неговите предвидувања му даваат сосема логичен момент.

  Имено, светските медиуми под ознаката „итно“ информираат дека во наредните 72 часа се очекува напад на американските сили на Сирија. Русите пак, недвосмислено ставија до знаење дека во тој случај жестоко ќе одговорат.

  По актуелните случувања во Сирија, многумина се присетија на зборовите на пророкот кој наводно предвидел дека најголемиот судир во историјата на човештвото ќе започна на Блискиот исток.

  -Војната ќе започне меѓу две големи светски сили и ќе трае 27 години. Моментот на големо насилство ќе се совпадне со појава на комета на небото. Тероризмот и природните катастрофи ќе ја уништат нашата планета додека гигантски планети не се доближат до Земјата, рекол Нострадамус.

  Ова предвидување се толкува како визија за избувнување на војна меѓу Русија и САД, вклучително и нивните сојузници. Некои толкувања велат дека војната ќе избие на подрачјето на Франција по терористички напади и инвазијата на Арапи и муслимани во Европа.

  За постаниот француски пророк се смета дека предвидел голем број светски случувања, како големиот пожар во Лондон, Наполеон и Адолф Хитлер, па се до нападот на 11 септември на Светскиот трговски центар.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.