6 C
Skopje
сабота, септември 23, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  После ова нема да сакате да запалите цигара: Експеримент покажа што прават 30 цигари на вашите бели дробови (видео)

  Пушењето е штетно по здравјето, но и покрај тоа што луѓето го знаат тоа сепак секојдневно купуваат цигари.

  Колку е навистина штетно покажува еден едноставен експеримент. Имено на Твитер се појави интересно видео кое покажува колку е штетно пушењето.

  Во стаклена „тегла“ со вакум стави памук.

  Еве како изгледаше памукот после „испушени“ 30 цигари, така изгледаат белите дробови.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.