6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  „Последниве 36 години НЕМАВ НИ КИВИВАВИЦА“: Тања ја откри ТАЈНАТА на нејзиниот НЕУНИШТЛИВ имунитет

  Актерката Тања Бошковиќ (69) може да се пофали со одлично здравје, кое, како што вели, пред се го должи на својот ведар дух.

  Тања Бошковиќ важи за една од најдобрите, но и најубави српски актерки, а убавината ја негува пред се одвнатре. Физички е активна, задоволна од животот и секогаш полна со позитивни мисли.

  – Јас припаѓам на луѓе со здравје на железо. Имам 69 години. Немам кивавица во последните 36 години. Не знам како луѓето станаа инертни. Сè уште трчам, скокам, бркам, лудувам и пеам… Го сакам морето и пливањето. Сè уште јадам грст храна на ден. Никој не треба повеќе. Јас живеам здрав селски живот. Немам потреба да се прејадам во ниедна смисла. Веројатно молитвата, причестувањето и исповедта ме одржуваат во добро духовно и телесно здравје.

  Тоа е мојата радост. Никогаш не се истегнав повеќе отколку што можев. Господ ми даде онолку дарови колку што ми даде, и јас сум задоволен. Господ ми дозволи да имам деца, многу сум среќна – изјавила актерката за „Курир“.

  Најмногу ја храни љубовта кон најблиските, а материјалните работи никогаш не и биле приоритет. Како што вели, на ова му должи здраво тело и ум, дури и на прагот на осмата деценија.

  – Се трудам да немам лоши мисли. Ги доживувам како грев… И кога ќе дојдат лоши мисли, ги четкам. Не морав да носам фустани потпишани со туѓо име за да ми кажат дека сум вреден. Ме хранеше љубовта на моите родители, сестра, деца, пријатели и соседи. Не морав да правам ништо.

  Не ми требаат коли и пешачам насекаде. Во јавен превоз се качувам само ако брзам. Здравјето се наоѓа во нашите души. И телото реагира на секоја грда и грда мисла. Убијте ги вашите умови и калкулации, ова им го упатувам на читателите. Растоварете ги душите и радувајте се – рече Тања Бошковиќ.

  Актерката неодамна проговори и за тоа што мисли за естетските корекции и во таа прилика истакна дека секоја жена треба гордо да ги носи своите години.

  – Убавината е внатре. Никој од овие со силикони во уста, оперирани, нема да разбере што зборувам. Залудно се трудат. Тоа е навистина смешно. Замислете ги тие девојки што ставаат импланти во јаболчниците, градите, не знам каде повеќе…

  Што ќе родат? Што е тоа? Тоа е и глупаво и непотребно. И само жени на моја возраст се обидуваат да ги испеглаат брчките! Што се обидуваат да си кажат? Овие очи не можат да бидат измамени. Го знам животот што го живеев. Тоа ми е најубавото нешто. Знам кога бев зарѓосана и кога паднав и колку измачувана станав. И што ми е гајле? – изјави актерката пред извесно време во емисијата „Агапе“.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.