6 C
Skopje
понеделник, ноември 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  „Последниве 36 години НЕМАВ НИ КИВИВАВИЦА“: Тања ја откри ТАЈНАТА на нејзиниот НЕУНИШТЛИВ имунитет

  Актерката Тања Бошковиќ (69) може да се пофали со одлично здравје, кое, како што вели, пред се го должи на својот ведар дух.

  Тања Бошковиќ важи за една од најдобрите, но и најубави српски актерки, а убавината ја негува пред се одвнатре. Физички е активна, задоволна од животот и секогаш полна со позитивни мисли.

  – Јас припаѓам на луѓе со здравје на железо. Имам 69 години. Немам кивавица во последните 36 години. Не знам како луѓето станаа инертни. Сè уште трчам, скокам, бркам, лудувам и пеам… Го сакам морето и пливањето. Сè уште јадам грст храна на ден. Никој не треба повеќе. Јас живеам здрав селски живот. Немам потреба да се прејадам во ниедна смисла. Веројатно молитвата, причестувањето и исповедта ме одржуваат во добро духовно и телесно здравје.

  Тоа е мојата радост. Никогаш не се истегнав повеќе отколку што можев. Господ ми даде онолку дарови колку што ми даде, и јас сум задоволен. Господ ми дозволи да имам деца, многу сум среќна – изјавила актерката за „Курир“.

  Најмногу ја храни љубовта кон најблиските, а материјалните работи никогаш не и биле приоритет. Како што вели, на ова му должи здраво тело и ум, дури и на прагот на осмата деценија.

  – Се трудам да немам лоши мисли. Ги доживувам како грев… И кога ќе дојдат лоши мисли, ги четкам. Не морав да носам фустани потпишани со туѓо име за да ми кажат дека сум вреден. Ме хранеше љубовта на моите родители, сестра, деца, пријатели и соседи. Не морав да правам ништо.

  Не ми требаат коли и пешачам насекаде. Во јавен превоз се качувам само ако брзам. Здравјето се наоѓа во нашите души. И телото реагира на секоја грда и грда мисла. Убијте ги вашите умови и калкулации, ова им го упатувам на читателите. Растоварете ги душите и радувајте се – рече Тања Бошковиќ.

  Актерката неодамна проговори и за тоа што мисли за естетските корекции и во таа прилика истакна дека секоја жена треба гордо да ги носи своите години.

  – Убавината е внатре. Никој од овие со силикони во уста, оперирани, нема да разбере што зборувам. Залудно се трудат. Тоа е навистина смешно. Замислете ги тие девојки што ставаат импланти во јаболчниците, градите, не знам каде повеќе…

  Што ќе родат? Што е тоа? Тоа е и глупаво и непотребно. И само жени на моја возраст се обидуваат да ги испеглаат брчките! Што се обидуваат да си кажат? Овие очи не можат да бидат измамени. Го знам животот што го живеев. Тоа ми е најубавото нешто. Знам кога бев зарѓосана и кога паднав и колку измачувана станав. И што ми е гајле? – изјави актерката пред извесно време во емисијата „Агапе“.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.