6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Поради овој рецепт манекенките имаат совршен струк – се јаде само 3 дена и прави чуда

  Сакате да имате помал стомак и потенок струк, а во исто време да го исчистете телото од масни наслаги?

  Постои рецепт за оброк кој се јаде само три дена, задолжително со ред, а кој ќе направи вистинско чудо за вашиот стомак.

  Клучот е во тоа што оваа витаминска бомба ќе ги исчисти маснотиите, наслагите и сите остатоци отпад од вашите црева, па надуеноста ќе исчезне, стомачните киселини ќе можат да работат правилно, а вие за три дена ќе изгледате послаби!

  Состојки:

  • зелка
  • цвекло
  • морков
  • сок од лимон
  • маслиново масло

  Начин на подготовка:

  Изрендајте зелка, цвекло и морков во размер 3:1:1. Додајте малку зачини по ваша желба (магдонос, целер), па измешајте го зеленчкукот, исцедете ја течноста, па прелијте ја салатата со сок од еден лимон. На крај додајте неколку капки маслиново масло и вашиот витамински оброк е готов.

  Многу е важно да во салатата не додавате сол или било какви други додатоци.

  Јадете ја оваа салата навечер, барем три часа пред спиење, минимум три дена и ќе забележите сјајни резултати!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.