6 C
Skopje
вторник, август 16, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  Поради овие 6 причини се растураат најголемиот број бракови

  Да се одржува сексот интересен и привлечен во текот на годините за многумина е тешка задача и има показатели дека монотониот или многу редок секс може да предизвика и развод на бракот.

  Шест жени и мажи за Уоменс Хелт ги откриле своите искуствА.

  1. Никогаш не сме пробале нешто ново

  – Ја запознав својата поранешна жена кога имав 17 години и беше првата со која имав полов однос. По венчавката упаднавме во рутина и не знаевме како да се извлечеме. По раѓањето на детето и еден спонтан абортус, сексот веќе не беше уживање. Денес подобро функционираме како пријатели и родители, раскажа 31-годишниот Лукас.

  2. Ме изневери

  – Мојот наскоро поранешен сопруг и јас имавме различни погледи на сексот и тој ме изневери. Потоа призна дека не сака да биде во врска само со една жена, па го оставив, рече 32-годишната Клер.

  3. Врска без секс

  – Мојот сопруг и јас имавме вкупно три сексуални односи за година ипол брак. Тоа е главната причина зошто го оставив. Тој не покажуваше интерес за некаква промена, ниту иницијатива, вели 33-годишната Донора.

  4. Спиеше со колешките

  – Мојот поранешен е одличен љубовник, но мене никогаш не ми го пружи тоа сексуално уживање. Веројатно затоа што често ме изневеруваше со колешки од работа и проститутки. Кога тоа го открив веќе никогаш не спиевме заедно, призна 51-годишната Криста.

  5. Имаше прирачник

  – Мојата жена сексот го сфаќаше пресериозно. Имаше прирачник кој морав да го следам и ми беше тешко сексот да не го доживувам како „работа“, која морам да ја одработам. Дури и кога таа иницираше секс, сите чекори сам морав да ги одработам. Тоа беше како извршување работни задачи, без никаква игра, појасни 34-годишниот Џејмс.

  6. Не ги почитував нејзините желби и потреби

  – Јас бев типичен маж кому не му беше потребно сексот долго да трае. Таа сакаше да трае подолго и да биде поинтимно. Не ги прифатив нејзините потреби и не и се посветив доволно. Затоа се разделиве, раскажа 51-годишниот Луј.

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.