6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Поради овие 6 причини се растураат најголемиот број бракови

  Да се одржува сексот интересен и привлечен во текот на годините за многумина е тешка задача и има показатели дека монотониот или многу редок секс може да предизвика и развод на бракот.

  Шест жени и мажи за Уоменс Хелт ги откриле своите искуствА.

  1. Никогаш не сме пробале нешто ново

  – Ја запознав својата поранешна жена кога имав 17 години и беше првата со која имав полов однос. По венчавката упаднавме во рутина и не знаевме како да се извлечеме. По раѓањето на детето и еден спонтан абортус, сексот веќе не беше уживање. Денес подобро функционираме како пријатели и родители, раскажа 31-годишниот Лукас.

  2. Ме изневери

  – Мојот наскоро поранешен сопруг и јас имавме различни погледи на сексот и тој ме изневери. Потоа призна дека не сака да биде во врска само со една жена, па го оставив, рече 32-годишната Клер.

  3. Врска без секс

  – Мојот сопруг и јас имавме вкупно три сексуални односи за година ипол брак. Тоа е главната причина зошто го оставив. Тој не покажуваше интерес за некаква промена, ниту иницијатива, вели 33-годишната Донора.

  4. Спиеше со колешките

  – Мојот поранешен е одличен љубовник, но мене никогаш не ми го пружи тоа сексуално уживање. Веројатно затоа што често ме изневеруваше со колешки од работа и проститутки. Кога тоа го открив веќе никогаш не спиевме заедно, призна 51-годишната Криста.

  5. Имаше прирачник

  – Мојата жена сексот го сфаќаше пресериозно. Имаше прирачник кој морав да го следам и ми беше тешко сексот да не го доживувам како „работа“, која морам да ја одработам. Дури и кога таа иницираше секс, сите чекори сам морав да ги одработам. Тоа беше како извршување работни задачи, без никаква игра, појасни 34-годишниот Џејмс.

  6. Не ги почитував нејзините желби и потреби

  – Јас бев типичен маж кому не му беше потребно сексот долго да трае. Таа сакаше да трае подолго и да биде поинтимно. Не ги прифатив нејзините потреби и не и се посветив доволно. Затоа се разделиве, раскажа 51-годишниот Луј.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.