6 C
Skopje
четврток, март 23, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Дедо Добри – Заштитете ги вашите души! Ако немате вера – засекогаш сте изгубени! Запомнете

  „Бог ми даде добра молитва да се молам, но ѓаволот ме натера да заборавам. И таа беше многу убава! Затоа сега повторно се молам...

  Пред 12 години беше пронајден гладен и затворен на таванот – вака изгледа денес

  Во 2010 година, момче со Даунов синдром беше пронајдено гладно и без надзор на таванот од неговиот дом. Џовани Гови Иствуд тогаш имал 6...

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  Поради нарушена исхрана, имаше помалку од 30 килограми, а сега ја покажа неверојатната промена (фото)

  Една млада жена со нарушена исхрана опасна за животот ја открива својата трансформација.

  Ени Виндли пет години живеела на диета со еден тост со џем секој ден и имала само 29 килограми. Со текот на годините 21-годишната девојка била во болница дури пет пати, но таа успеала да го надмине нарушувањето кога една ноќ ѝ се јавила желба за слатко и изела чоколатце „линд“.

  Потоа сфатила дека тоа не влијаело врз нејзината тежина и постепено почнала да губи страв од храна и почнала да ја зема нормално. Таа сега има 45 килограми и првпат зборува за борбата со анорексијата, пишува „Дејли стар“.

  „Не беше нормално што мислев дека ќе се здебелам ако изедам коцка чоколадо, но тој ден сфатив дека јадењето не е толку страшно колку што си замислував“.

  Ени од Дербишир открива дека не можела да биде во просторија со храна и таа само сакала да биде сè помала и помала. Денес, кога ги гледа овие фотографии, ѝ изгледаат страшно.

  Нарушувањето ѝ беше дијагностицирано во 2012 година, а поради тежината, ја исмеваа на училиште. Таа вели дека закрепнувањето воопшто не било лесно, но се труди да живее нормално.

  Во октомври 2017 година таа се натера себеси да се бори со своето растројство, почна да вежба и здраво да се храни. Жали што не побарала помош порано бидејќи изгубила многу можности – како што се студирање или патување.

  Училиштето го завршила со одличен успех, но враќањето во образованието денес ѝ се чини многу тешко.

  „Сега се чувствувам подобро, но тоа е нешто што сè уште влијае на мене ментално“, вели таа.

  „Имам момче и нови пријатели, кои ми помогнаа, па не сум осамена како што бев“.

  Latest Posts

  Дедо Добри – Заштитете ги вашите души! Ако немате вера – засекогаш сте изгубени! Запомнете

  „Бог ми даде добра молитва да се молам, но ѓаволот ме натера да заборавам. И таа беше многу убава! Затоа сега повторно се молам...

  Пред 12 години беше пронајден гладен и затворен на таванот – вака изгледа денес

  Во 2010 година, момче со Даунов синдром беше пронајдено гладно и без надзор на таванот од неговиот дом. Џовани Гови Иствуд тогаш имал 6...

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.