6 C
Skopje
сабота, декември 2, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Познатиот дизајнер со порака до Меркел: Ќе се откажам од германското државјанство поради твојта политика!

  Прочуениот моден дизајнер, Карл Лагерфелд, кој е роден во Хамбург рече дека можеби ќе се откаже од германското државјанство, бидејќи ја мрази политиката на германската канцеларка, Ангела Меркел.

  „Дали навистина беше неопходно да им посака добредојде на еден милион мигранти во време кога Франција, која себе се претставува како земја во која се почитуваат човековите права, прима само 30 илјади бегалци?“, прача Лагерфелд.

  Тој додаде дека ако ставот на Меркел не се промени, ќе биде принуден да се откаже од германското државјанство.

  „Ако продолжи вака, ќе го направам тоа. Не сакам да бидам дел од овој неонацистички клуб. Јас не сакам нации, туку космополити“, заклучи модниот креатор.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.