6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Повеќе црвено, помалку бело вино

  Студија на истражувачи покажа дека лицата кои имаат обичај попладне со оброкот на испијат една чаша црно вино го подобруваат нивното здраје.

  Имено, овие луѓе имаат пониско ниво на холестерол отколку лицата кои навечер пијат бело вино или вода.

  Истражувачите врз основа на оваа студија заклучиле дека умеренето консумирање на црно вино не му штети на здравјето, туку го намалува ризикот од кардиоваскуларни и метаболички заболувања.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.