6 C
Skopje
петок, декември 8, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Повеќе нема да се врати: Руски рецепт лекува хемороиди за само неколку денови

  Чешање, внатрешно чувство на притисок, болни отоци, чиреви осетливи нa допир и крварење се симптоми кои укажуваат на појава на оваа непријатна здравствена состојба.

  Неуредниот начин на живот без движење, неправилната исхрана со наследените склоности, бременоста и запекот предизвикуваат зголемен притисок на вените во ректумот, при тоа доаѓа до насобирање на крв и болни отоци. Оваа појава ја нарекуваме хемороиди.

  Рецепт

  Се што ви треба е свеж, компир компир и замрзнувач!
  Компирот мора да биде квалитетен, не смее да биде зелен или скапан.

  Подготовка: Излупениот свеж компир исечете го на тенки стапчиња и ставете го во замрзнувач. Компирот прво исечете го на кругови, па од еден круг направете стапче, односно исечете по едно парче од левата и дената страна, а она што ќе ви остане во средина треба да изгледа како стапче.

  Заледените стапчиња од компир (само едно при една примена) ставајте ги во анусот првите 4 дена на само 30 секунди неколку пати на ден. Следните 3-4 дена секој пат оставете го стапчето да делува уште по половина минута подолго.

  Ова е наводно многу ефикасно средство со кое во Русија се излекувале голем број на луѓе.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.