6 C
Skopje
недела, април 2, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сокот од киселите краставички не го фрлајте во мијалникот, бидејќи е многу корисен за овие 5 работи

  Дури и ако сте најголем љубител на кисели краставички, пиењето чаша од солениот сок може да ви изгледа чудно. Но, размислете двапати пред да...

  13-годишно девојче забременило и раскажало за кошмарот потоа, апелирајќи до родителите

  Тинејџерка која забременила на 13 години, зборувала за кошмарот низ кој поминала кога ја дознала веста. Меди Ламберт од Форт Ворт, Тексас, ја раскажа својата...

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Печете и изедете 5 чешниња лук и ќе бидете шокирани од тоа што ќе се случи

  Печете и изедете 5 чешниња лук и ќе бидете шокирани од тоа што ќе се случи

  Печени чешниња лук се скоро задолжителни на вашата трпеза секој ден. Лукот ќе ви помогне да ги спречите здравствените проблеми и ќе ги излечи постојните брзо и ефикасно!

  Лукот, се разбира, е еден од најкорисните производи на планетата! Оваа чудесна состојка е способна да излечи многу болести поради моќните лековити својства. Традиционално се користи за намалување на нивото на холестерол во крвта и висок крвен притисок, за лекување на исхемични срцеви заболувања, за стимулирање на циркулацијата на крвта.

  Според експертите, консумирањето 6 печени чешниња секој ден може да даде импресивни резултати. Во текот на првиот час, лукот се вари во стомакот и го храни вашето тело. Во вториот до четвртиот час, лукот почнува да ги разградува клетките на ракот и да спречи оштетување на слободните радикали.

  Во текот на четвртиот до шестиот час, метаболизмот почнува да ги препознава неговите корисни својства и тоа помага да се елиминираат вишокот течности и маснотии во телото. Во текот на шестиот и седмиот час, антибактериските својства на лукот почнуваат да дејствуваат и ги уништуваат сите бактерии пронајдени во телото. Во шестиот до десеттиот час, хранливите материи што се наоѓаат во лукот даваат резултати на клеточно ниво.

  • Во текот на десеттиот до дваесет и четвртиот час телото се подложува на процес на длабоко чистење, што доведува до:
  • Зајакнување на имунолошкиот систем
  • Подобрување на јачината на коските
  • Намалете го и подобрете го нивото на крвниот притисок
  • Намалете го заморот
  • Контрола на холестерол
  • Превенција на кардиоваскуларни заболувања
  • Спречете влез на тешки метали во телото
  • Подобрување на спортските перформанси
   Дури и експертите препорачуваат секојдневно да ја конзумирате оваа корисна состојка и на тој начин да спречите разни болести!

  Latest Posts

  Сокот од киселите краставички не го фрлајте во мијалникот, бидејќи е многу корисен за овие 5 работи

  Дури и ако сте најголем љубител на кисели краставички, пиењето чаша од солениот сок може да ви изгледа чудно. Но, размислете двапати пред да...

  13-годишно девојче забременило и раскажало за кошмарот потоа, апелирајќи до родителите

  Тинејџерка која забременила на 13 години, зборувала за кошмарот низ кој поминала кога ја дознала веста. Меди Ламберт од Форт Ворт, Тексас, ја раскажа својата...

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.