6 C
Skopje
среда, февруари 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Печете и изедете 5 чешниња лук и ќе бидете шокирани од тоа што ќе се случи

  Печете и изедете 5 чешниња лук и ќе бидете шокирани од тоа што ќе се случи

  Печени чешниња лук се скоро задолжителни на вашата трпеза секој ден. Лукот ќе ви помогне да ги спречите здравствените проблеми и ќе ги излечи постојните брзо и ефикасно!

  Лукот, се разбира, е еден од најкорисните производи на планетата! Оваа чудесна состојка е способна да излечи многу болести поради моќните лековити својства. Традиционално се користи за намалување на нивото на холестерол во крвта и висок крвен притисок, за лекување на исхемични срцеви заболувања, за стимулирање на циркулацијата на крвта.

  Според експертите, консумирањето 6 печени чешниња секој ден може да даде импресивни резултати. Во текот на првиот час, лукот се вари во стомакот и го храни вашето тело. Во вториот до четвртиот час, лукот почнува да ги разградува клетките на ракот и да спречи оштетување на слободните радикали.

  Во текот на четвртиот до шестиот час, метаболизмот почнува да ги препознава неговите корисни својства и тоа помага да се елиминираат вишокот течности и маснотии во телото. Во текот на шестиот и седмиот час, антибактериските својства на лукот почнуваат да дејствуваат и ги уништуваат сите бактерии пронајдени во телото. Во шестиот до десеттиот час, хранливите материи што се наоѓаат во лукот даваат резултати на клеточно ниво.

  • Во текот на десеттиот до дваесет и четвртиот час телото се подложува на процес на длабоко чистење, што доведува до:
  • Зајакнување на имунолошкиот систем
  • Подобрување на јачината на коските
  • Намалете го и подобрете го нивото на крвниот притисок
  • Намалете го заморот
  • Контрола на холестерол
  • Превенција на кардиоваскуларни заболувања
  • Спречете влез на тешки метали во телото
  • Подобрување на спортските перформанси
   Дури и експертите препорачуваат секојдневно да ја конзумирате оваа корисна состојка и на тој начин да спречите разни болести!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.