6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Пет причини за конзумирање кафе

  Ви претставуваме пет причини зошто кафето е добро за вашето здравје.

  – Кафето е богато со антиоксиданси, па може да користи и како превенција за кардиоваскуларни заболувања.

  – Лицата кои редовно пијат кафе имаат помал ризик од дијабетис тип 2.

  – Кафето го продолжува животниот век.

  – Кафето може да ги намали шансите за појавување на Паркинсонова болест.

  – Доколку се пие пред вежбање, кафето го забрзува процесот на согорување на масните наслаги.

  Сепак, кафето се пие во умерена количина (во просек три кафиња на ден).

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.