6 C
Skopje
вторник, август 16, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  Открил дека сопругата го изневерува, па на љубовникот му составил урнебесна листа на барања

  Еден изневерен маж на љубовникот на нејзината сопруга му составил листа на барања и ја објавил на Craigslist, најголемиот американски огласник. Неговиот оглас набрзо стана вирален, а ние ви го пренесуваме во целост.

  „До типот кој ми ја обработува сопругата. Добро знаеш кој си. Да, се` знам. Не, не сум лут, само би сакал да те замолам неколку работи:

  1. Те молам престани да ја оставаш крената даската од тоалетната школка бидејќи секогаш јас излегувам виновен.

  2. Можеби ми даваш шанса почесто да одам на риболов, но те молам да престанеш да го пиеш моето пиво. Сосема е во ред да испиеш неколку кога си на посета (Бог знае дека јас морам да испијам барем неколку пред таа да ми стане атрактивна), но сепак остави ми нешто бидејќи јас морам да бидам со неа многу подолго време отколку ти.

  3. Ако го испиеш целото пиво, купи друго или барем остави ми пари на масата за јас да купам.

  4. Би те замолил да ставиш нова ролна тоалетна хартија кога ќе ја потрошиш. Поради некоја причина мојот син мисли дека не мора да се избрише ако нема тоалетна хартија. Ја чуваме под мивалникот, но слободно можеш да предложиш подобро место.

  5. Кога ќе завршиш со обработување на мојата сопруга, избриши се со нешто што може да се фрли. Корпата со облека од десната страна на креветот е моја и облеката е чиста иако таа не пере. Минатата недела излегов со дамка на кошулата (ти благодарам).

  6. Немој да им кажуваш на моите деца дека си им чичко. Можеби се мали, но не се ретардирани.

  7. Престани да го засилуваш греењето, јас сум тој кој ги плаќа сметките.

  8. Кога ќе те праша „дали во овие пантолони изгледам дебело“, речи „не“. Можеби мислиш дека поинаков одговор ќе ја натера да размисли дали повторно ќе јаде килограм сладолед дневно, но всушност и` даваш причина да оди да купи нови пантолони во кои ќе изгледа еднакво дебело. 9. Престани да ја јадеш нашата храна. Минатата недела си ги изел колачите кои мајка ми ми ги испрати за роденден. Мојата сопруга со години не зготвила нешто толку добро.

  10. Обиди се да ја префрлиш тежината на другата страна кога седиш во мојата фотелја, бидејќи правиш вдлабнатина која ме влече кон десно.

  Се надевам дека можеш да ми помогнеш со овие работи кои ги набројав. Ако го направиш тоа за мене, ќе ти се јавувам да ти кажам кога нема да бидам тука и колку долго нема да сум дома, за да не мора да се грижиш и да брзаш.“

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.