6 C
Skopje
среда, август 17, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Вера Кочовска: Болни сме поради нашите гревови кои за жал удараат и по нашите децата. И децата на нивните деца ..

  На 27 јули се навршуваат 76 години од раѓањето на феноменот Вера Кочовска, познатата бајачка и исцелителка, кај нашиот сосед. Приказната за нејзиниот живот...

  Илјадници пензионери му благодарат на проф. Филатов: Пијте ја чудесната смеса 1 месец за засекогаш да ги фрлите очилата

  Очите се еден од најважните и најнежните органи во човечкото тело. Тие се најразвиени кај нас. Секојдневно е потребно внимание и соодветна грижа за нив,...

  Гостите мислат дека во мојот стан има скапи мириси, но сè во мојата куќа мириса на овие мали трикови

  Сакам кога куќата има ненаметлива деликатна арома. Но, во исто време, не можам да поднесам мириси од продавница и други освежувачи за воздух. Нивните...

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  Осум важни совети: Доколку имате проблеми со ерекцијата, ќе ви помогнат

  Проблемите со ерекцијата (еректилна дисфункција) денес не се невообичаени. Со тек на годините се јавуваат сè почесто, но понекогаш и помладите мажи можат да имаат проблеми во креветот, што поради стрес, што поради современото темпо и нездрав начин на живот.

  Еве како да го избегнете кошмарот на секој маж, а тоа да не подразбира пиење на мала сина пилула. Medical Daily ни изнесува совети на експерти од американскиот Институт за урологија.

  Одржувајте здрава телесна тежина.

  Во дури 30 проценти од случаите на еретилна дисфункција, само 10% од телесната тежина го решава проблемот.

  Вежбајте барем половина час дневно.

  Ако не ви се вежба, барем пешачете. Кога вежбате, сè работи подобро, па дури и – пенисот.

  Немојте да дозволите сексот да стане рутина.

  Мажите после некое време почнуваат послабо да реагираат на сексуалните поттици на кои навикнале. Значи, за да немате проблеми – активирајте ја имагинацијата.

  Обезбедете си себе си малку приватност.

  Ако децата или родителите ви се врткаат околу куќата, а вие се обидувате да уживате во сексот, не можете да очекувате чуда во креветот.

  Внимавајте што јадете.

  Научните студии докажале дека медитеранската исхрана прави чуда.

  Опуштете се.

  Ако цело време размислувате за тоа дека „мора“ да издржите што подолго и дека „морате да ја доведете партнерката до оргазам“, ништо не правите. Само може да добиете контраефект и да ја изгубите ерекцијата. Затоа, опуштете се и уживајте во моментот, а другото само ќе си дојде.

  Одвојте време за секс.

  Ако се брзате, тешко дека ќе го постигнете соодветното расположение. Имајте во предвид дека не морате ама баш ништо во животот, па ниту да имате врвен секс секој пат. Ако сте под притисок, на пример ако се обидувате да направите бебе, може да се случи да имате проблем со ерекцијата поради стресот.

  Немојте да пиете алкохол.

  Ако не можете да се откажете од алкохолот, ќе мора да се откажете од ставот „секогаш можам“. Толку е едноставно – си одбирате приоритети.

  Latest Posts

  Вера Кочовска: Болни сме поради нашите гревови кои за жал удараат и по нашите децата. И децата на нивните деца ..

  На 27 јули се навршуваат 76 години од раѓањето на феноменот Вера Кочовска, познатата бајачка и исцелителка, кај нашиот сосед. Приказната за нејзиниот живот...

  Илјадници пензионери му благодарат на проф. Филатов: Пијте ја чудесната смеса 1 месец за засекогаш да ги фрлите очилата

  Очите се еден од најважните и најнежните органи во човечкото тело. Тие се најразвиени кај нас. Секојдневно е потребно внимание и соодветна грижа за нив,...

  Гостите мислат дека во мојот стан има скапи мириси, но сè во мојата куќа мириса на овие мали трикови

  Сакам кога куќата има ненаметлива деликатна арома. Но, во исто време, не можам да поднесам мириси од продавница и други освежувачи за воздух. Нивните...

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  АКТУЕЛНО

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.