6 C
Skopje
петок, февруари 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ослободете се од болката во грлото и белите дробови – напиток кој го смирува секое воспаление

  Здравите напитоци кои ќе ги прочитате во овој текст го зајакнуваат имунитетот, спречуваат настанување на разни болести, делуваат антиканцерогено , го чистат организмот од токсини и го подобруваат метаболизмот. Помагаат при кашлица, воспаление и ослободување на слуз.

  Никако не  го занемарувајте ни најмалото воспаление, бидејќи со тоа може да дојде до потешка здравствена состојба.

  • Чај од ѓумбир
  • 6-7 парчиња ѓумбир
  • вода
  • малку лимон
  • малку бибер

  Ставете вода да врие, а потоа додадете ѓумбир и бибер половина лажица. Варете едно 15-20 минути. Потоа покријте, а после 5 мин процедете. Кога ќе се излади додадете лимон.

  Пијте 2 шолји дневно.

  Куркума и сол
  Земете лажица куркума и ставете ја во чаша топла вода. Додадете и половина лажица сол и направете гаргара со оваа течност. Задржете малку во устата, па исплукајте и така неколку пати.

  Лимон и мед
  Исцедете половина или цел лимон и додадете 1 или 2 лажици мед. Пијте и ќе ви биде подобро, ќе ви се зајакне имунитетот и ќе ви даде енергија. Може да додадете и малку цимет во сето тоа.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.