6 C
Skopje
сабота, јуни 25, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Доколку немате бели полумесеци на ноктите, веднаш посетете лекар

  Белите полумесеци на ноктите се нарекуваат лунула. Тие претставуваат важен дел од нашето тело, се многу осетливи, а некои експерти велат дека нивната големина...

  Најлековитата вода во Македонија: На само 15 километри од Кичево

  Станува збор за Свињиште. Планинско село кое се наоѓа на само 15 километри од Кичево, веднаш покрај патот за Демир Хисар. Природата му дарила две...

  Стигнала до 228 кг, И ДАВАЛЕ ГОДИНА ДЕНА ЖИВОТ, сега има 82 кг, се за борба ДА ИМА ДЕТЕ

  Сара Придис (35) од Англија е жена на која и било кажано дека ако не стори нешто итно во врска со својата тежина, нема...

  Инспиративно: Ова е приказна за чистачка која ќе ве потсети дека сите сме подеднакво вредни

  За време на мојот втор месец како медицинска сестра, професорот ни даде ненајавен тест. Бев примерен студент и лесно одговарав на прашања додека не...

  Од свекрвата дознала за тајните на идниот сопруг,се омажила, а потоа вака се одмаздила

  Една Полјачка по име Мила на порталот „Квора“ кој служи за исповед и откривање на најголемите тајни и трауми на луѓето го објави своето искуство што го имала со сопругот и неговата мајка пред бракот.

  Мила раскажа како нејзината свекрва која не ја „мирисала“ од првиот ден откако се запознале, вечерта пред венчавката ñ открила што правел нејзиниот иден сопруг во врската.

  „Свекрва ми, која е горда жена, почна да ми кажува како мојот иден сопруг ми бил неверен за време на врската, па дури и 2 месеци пред венчавката.

  Помислив дека само се обидува да ме испровоцира. Меѓутоа, кога почна да навлегува во детали, кажувајќи ми колку пати ја видел неговата поранешна девојка, која не ја преболел, дека 3 пати биле на одмор додека мене ми кажа дека мора да оди во Германија, навистина се сè совпадна “, напиша Мила.

  Таа потенцираше дека пред свекрва ñ се обидела да остане присебна и гледала да ја игнорира.

  „На крајот, вака ме дотолчи:’ Бидејќи кој знае кога ќе добие дете со тебе, очигледно не можеш да забремениш, да ти кажам дека на едно од тие патувања Маргарет остана бремена. На крајот, таа абортираше зашто тој ñ вети дека засекогаш ќе остане со неа’. Ми зовре.

  Заминав и си помислив да почекам да се венчаме, а потоа да ги уништам сите. Шестото сетило ми кажуваше да направиме предбрачен договор и тоа беше најдоброто нешто што ми се случи. Се венчавме, и по 3-4 дена успеав да дознаам сè од него. И лудата свекрва била во право, напиша Мила.

  Потоа го контактирала својот адвокат со кого се договорила за следните чекори и одмаздата започнала.

  „Прво, по еден месец, го шокирав со информацијата дека сакам развод. Си мислел дека сум ги преболела сознанијата за неговото блиско минато, зашто така изгледав, а всушност глумев. Потоа ја барав или куќата во која се вселивме или 50 проценти од парите што ги има, а имаше солидна сума.

  Дури од инает му го барав автомобилот, но на крајот се премислив за него. И успеав во сè. По 4 месеци, официјално се разведовме, тој се врати кај неговите родители, а јас ја добив куќата. Самиот си е виновен, а јас бев подготвена да остарам со него “, изјави Полјачката на порталот „Квора“.

  Latest Posts

  Доколку немате бели полумесеци на ноктите, веднаш посетете лекар

  Белите полумесеци на ноктите се нарекуваат лунула. Тие претставуваат важен дел од нашето тело, се многу осетливи, а некои експерти велат дека нивната големина...

  Најлековитата вода во Македонија: На само 15 километри од Кичево

  Станува збор за Свињиште. Планинско село кое се наоѓа на само 15 километри од Кичево, веднаш покрај патот за Демир Хисар. Природата му дарила две...

  Стигнала до 228 кг, И ДАВАЛЕ ГОДИНА ДЕНА ЖИВОТ, сега има 82 кг, се за борба ДА ИМА ДЕТЕ

  Сара Придис (35) од Англија е жена на која и било кажано дека ако не стори нешто итно во врска со својата тежина, нема...

  Инспиративно: Ова е приказна за чистачка која ќе ве потсети дека сите сме подеднакво вредни

  За време на мојот втор месец како медицинска сестра, професорот ни даде ненајавен тест. Бев примерен студент и лесно одговарав на прашања додека не...

  АКТУЕЛНО

  Стигнала до 228 кг, И ДАВАЛЕ ГОДИНА ДЕНА ЖИВОТ, сега има 82 кг, се за борба ДА ИМА ДЕТЕ

  Сара Придис (35) од Англија е жена на која и било кажано дека ако не стори нешто итно во врска со својата тежина, нема...

  Инспиративно: Ова е приказна за чистачка која ќе ве потсети дека сите сме подеднакво вредни

  За време на мојот втор месец како медицинска сестра, професорот ни даде ненајавен тест. Бев примерен студент и лесно одговарав на прашања додека не...

  Сите ми велат дека имам РОГОВИ од сопругата па решив да ја проверам дали е вистина…

  Изневерата за некои луѓе можеби звучи примамливо и возбудливо, но на крајот таа секогаш ги урива темелите на врската и нанесува голема болка. Многу се...

  Исповед на една мајка со дете болно од Аутизам: Зошто Марио не зборува, зошто лелека така …?

  Скопјанката Весна е мајка на две деца, таа раксажува за своето второ дете на кое му е дијагностициран аутизам.Само до пред три години не...

  Се вработив во Германија како доктор и за прв пат почувствував како изгледа нормален живот

  Д-р Немања Јоловиќ (37) ја напушти Србија во 2014 година и замина во Германија за да работи. Пред тоа, тој безуспешно се обидуваше скоро...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.