6 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше.

  Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше толку среќен. Децата се смееја во позадина… По нејзиното „Здраво“ останав без зборови.

  Не знаев што да кажам.
  Се радував за неа, но во исто време ми се кршеше срцето. Потоа, пред 5 години, таа ми рече дека секогаш ќе ме сака. Се насмеав и реков: „Допрва ќе ја сретнеш својата среќа“.

  Но длабоко во себе знаев дека не лаже.
  Но сепак ја оставив.

  Откако таа повторно рече „Здраво“, ја спуштив слушалката. Силно го стискав телефонот во раката. Добив СМС. Таа ми напиша: „Здраво! Го чекав твојот повик. Навистина се надевав дека ќе го слушнам твојот глас.

  Но, се исплашивте, исто како и тогаш. Сега можам со сигурност да го исклучам овој телефон. Знам зошто се јави. За да дознаам дали те сакам или не. Да, јас те сакам. Не те излажав тогаш…“

  Се обидов повторно да и се јавам, но бројот беше недостапен.

  Се јавив следниот ден, потоа се јавував повторно и повторно. Секој ден. Се обидов да ја најдам. Но, од неа немаше никаков знак… Денес имам 39 години. И јас сум сам. Немам ниту деца, ниту девојка. Го имам истиот број што го имав пред 15 години. Чекајќи ја да се јави.

  Ценете ги оние кои се до вас сега, а не подоцна!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.