6 C
Skopje
недела, септември 25, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  Овој брачен пар 20 години се обидувал да добие дете: Кога се откажаа од сè, Бог го стори невозможното!

  Токму кога се откажавме од нашите напори за новороденче, Бог рече дека не се откажува од нас. Тој го стори невозможното! “Животот е полн со искривени редови. Kога ќе се откажеме од нашите напори и кажеме дека нема повеќе надеж, ќе се случи нешто што ќе ни ја врати силата и мотивот да продолжиме понатаму низ животот. Тоа му се случи на овој американски пар. Кога Удона и Шуск Неберт се венчаа во 1995 година, тие одлучија да го прошират своето семејство.

  Нивните планови наскоро пропаѓаат кога ќе сфатат дека нема да можат да имаат деца. Удониното тело едноставно ги одбива ембрионите, и кажале лекарите. Овој пар од Луизана беше прочуен по оваа вест.

  Тие беа домаќини на многу студенти за размена, дадилки, ги сакаа децата на нивните роднини и цело време се обидуваа да создадат разлика во нивните животи.

  Удона почнала да има болки во стомакот, вртоглавицата и грчеви. Не ни помислувала дека можеби е бремена, повеќе си мислеше дека можеби е најлошото во животот а тоа е рак.

  Таа започна да чувствува „треперење“ во стомакот во ноември 2015 година. Потоа дојде гадењето и повраќањето, кои не се осмелија да ги игнорираат. Нејзината мајка и пријателите ја убедија дека е бремена, и двајцата беа позитивни.

  По само четири недели од гадењето, лекарите потврдија дека парот наскоро ќе го добие својот нов член во фамилијата.

  Запознајте го Брукс Хеберт. Лекарите беа изненадени од ова ненадејно бебе, објаснувајќи дека случајот со Удон е многу редок.

  Вебето имаше проблем веднаш по раѓањето и беше упатено на неонатална интензивна нега.

  „Одлично се снаоѓа!“, Рече мајката која била прерадосна.

  Господ имаше план за нас, долго го чекавме, но сега тој конечно се оствари, вели Удона.
  „Среќни сме поради новиот член кој го благослови нашето семејство и толку копнееше по нас!

  Згрешивме кога се откажавме од него, Бог рече дека не се откажува од нас. Тој го стори невозможното!

  Извор: линк

  Latest Posts

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.