6 C
Skopje
среда, август 17, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Вера Кочовска: Болни сме поради нашите гревови кои за жал удараат и по нашите децата. И децата на нивните деца ..

  На 27 јули се навршуваат 76 години од раѓањето на феноменот Вера Кочовска, познатата бајачка и исцелителка, кај нашиот сосед. Приказната за нејзиниот живот...

  Илјадници пензионери му благодарат на проф. Филатов: Пијте ја чудесната смеса 1 месец за засекогаш да ги фрлите очилата

  Очите се еден од најважните и најнежните органи во човечкото тело. Тие се најразвиени кај нас. Секојдневно е потребно внимание и соодветна грижа за нив,...

  Гостите мислат дека во мојот стан има скапи мириси, но сè во мојата куќа мириса на овие мали трикови

  Сакам кога куќата има ненаметлива деликатна арома. Но, во исто време, не можам да поднесам мириси од продавница и други освежувачи за воздух. Нивните...

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  Овие работи на девојките им се поважни од големината на пенисот?

  Доколку и вие сте од оние момци кои мислите дека на девојките во една врска најважна им е големината на пенисот, тогаш се лажете.

  Момци, време е да поработите на самодовербата и на овие 10 работи:

  Чистота

  Чистите и миризливи чаршави, убавата постелнина и квалитетната долна облека се дел од работите на кои морате да обрнувате внимание кога ја повикувате девојката во вашата соба. Верувале или не, но токму чистиот и уредно среден кревет е втората работа која ја возбудува жената.

  Тело

  Жените обожаваат мажи чии раменици се поголеми од обемот на струкот, па така обрнете внимание на овој предел од телото. Во никој случај нема да ја привлечете со голем стомак, што значи време е за физичка активност.

  Помош во домот

  Доколку живеете заедно, тогаш верувајте дека поважно од големината на вашиот полов орган и е помошта околу домашните работи. Штом ве види како миете садови, бидете сигурни дека за тоа ќе бидете наградени.

  Секси играчки

  Не е тајна дека жените сакаат да експериментираат во сексот исто толку колку и мажите. Овие секси играчки ја подигнуваат самодовербата, затоа е најдобро да ги употребувате заедно.

  Издржливост

  Предвремената ејакулација е проблем на многу мажи, а таа се јавува во одреден период од животот. Но, постојат разни помагала и видови кондоми кои ќе успеат да го продолжат сексуалниот однос. Само бидете упорни.

  Висина

  Ако сте високи над 180cm воопшто да не се грижите, бидејќи го исполнувате критериумот на многу жени. Секако, ако сте пониски не значи дека треба да очајувате, туку да поработите на изгледот на телото.

  Јазик

  Повеќето жени сметаат дека големината на половиот орган не игра никаква улога во сексуалниот живот, сѐ додека нивниот партнер умее да им пружи орално задоволство.

  Приврзаност

  Жените кои се во цврста и сериозна врска побрзо доаѓаат до оргазам, за разлика од оние кои повремено ги гледаат партнерите и немаат дефинирана врска.

  Страст

  Сексот е многу подобар ако се заснова на страст и взаемни чувства помеѓу партнерите. Тука големината на пенисот не игра никаква улога, бидејќи задоволството се остварува на други начини.

  Комуникација

  За квалитетен секс најважна е комуникацијата. Преку разговор дознајте што партнерот, односно партнерката сака и бидете отворени. Искрените разговори се клуч за успехот на врската, а не големината на пенисот.

  Latest Posts

  Вера Кочовска: Болни сме поради нашите гревови кои за жал удараат и по нашите децата. И децата на нивните деца ..

  На 27 јули се навршуваат 76 години од раѓањето на феноменот Вера Кочовска, познатата бајачка и исцелителка, кај нашиот сосед. Приказната за нејзиниот живот...

  Илјадници пензионери му благодарат на проф. Филатов: Пијте ја чудесната смеса 1 месец за засекогаш да ги фрлите очилата

  Очите се еден од најважните и најнежните органи во човечкото тело. Тие се најразвиени кај нас. Секојдневно е потребно внимание и соодветна грижа за нив,...

  Гостите мислат дека во мојот стан има скапи мириси, но сè во мојата куќа мириса на овие мали трикови

  Сакам кога куќата има ненаметлива деликатна арома. Но, во исто време, не можам да поднесам мириси од продавница и други освежувачи за воздух. Нивните...

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  АКТУЕЛНО

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.