6 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Ова талентирано дете пее за нејзиниот татко кој умира од рак: Нејзиниот настап ќе ве расплаче (ВИДЕО)

  Кога Еви Клер излезе на шоуто “America’s Got Talent”, публиката и жирито не знаеја дека ќе биде премногу емотивен овој настап на девојчето. Еви ги следеше своите соништа со аплицирање за оваа аудиција, но исто така имаше и тажна приказна што сакаше да ја сподели со другите. Нејзиниот татко умира од рак.

  https://www.youtube.com/watch?v=wkWUEfaRzZg

  Ова девојче остана храбро и поголемиот дел од времето таа успеа да ги задржи нејзините емоции. На нејзината прва изведба, таа ја маѓепса публиката со нејзиниот прекрасен, силен глас.

  -Отсекогаш ми беше сон, откако бев мало девојче, Еви му објасни на жирито зошто сака да пее и да настапува.

  Потоа ги сподели детелите со целата публиката, а песната “Arms” од Кристина Пери ја посвети на нејзиниот татко. Нему му било дијагностициран рак на белите дробови, во четвртата фаза од 2016 година, и иако добил само 5% шанса за преживување, тој продолжил да работи во затворот во малиот град во кој живеел за да го поддржува неговото семејство.

  “Вечерва сум тука да пеам за него”, рече таа.

  Песната што ја пееше оваа ноќ беше многу посебна за Еви и нејзиниот татко.

  -Кога татко ми има лош ден, одам во неговата соба и ја пеам оваа песна за да се чувствува подобро и да го утеши и да му даде сила да продолжи да се бори, вели Еви.

  Нејзината извонредна изведба и обезбеди место во ова натпреварување и таа беше во топ 10.

  Иако не победи, таа ги освои срцата на жирито и публиката, бидејќи беше толку храбра да ја сподели семејната приказна и борбата на нејзиниот татко со ракот.

  Погледнете ги нејзините неверојатни перформанси во видеото подолу.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.