6 C
Skopje
понеделник, септември 25, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ова е најголемата грешка што ја правиме дома – опасно е по здравјето

  90 проценти од луѓето прават голема грешка и ги сушат алиштата во зима дома. Сепак, алиштата не треба да ги сушите на радијатор, а причината е едноставна.

  Така се зголемува влагата дома, а така средината е поволна за развој на бактерии и инфекции.

  Особено се опасни инфекциите и бактериите кои го напаѓаат респираторниот систем.

  Може да се пренесе и на други делови и органи на телото, па затоа е најдобро да спречите ваква опасност.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.