6 C
Skopje
недела, март 26, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Невеста се чувствувала чудно на својата венчавка, а кога докторот и ја прегледал главата, останал во шок

  Зошто вакво нешто да се случи на најубавиот ден од животот? Зошто воопшто да се случи такво нешто? Доктор Едвард Паначек од Сакраменто, Калифорнија, имал...

  Бев во кома, а докторите сакаа да ја исклучат машината: Тато ми постави едно прашање и ми го спаси животот, тоа е чудо

  Адел Руд (32) во својата исповед рече дека болничкиот персонал му кажал на нејзиното семејство дека е клинички мртва и дека мора да почнат...

  Млада жена и рекла на баба и дека сопругот изневерува и добила одговор кој не го очекувала! погледнете

  Инспиративна вирална приказна која станува вирална ќе ви покаже како да се справите со сите пречки што животот ви ги фрла на патот. Една млада...

  Погледнете како возач дрско почнал да задева велосипедистка, но налетал на погрешна личност

  Велосипедистка им се одмаздила на возач на комбе и на неговата сопатничка што и пречеле на раскрсница бркајќи им го возилото и безмилосно му...

  Ова е најважниот совет на баба Ванѓа кој ќе ви го промени животот! Таа го рече тоа

  Не постои човек кој е роден само за среќа. Еден – се раѓа како одличен работник, но нема среќа во семејството.

  Друг ги има и двете, но нема здравје. Трет е здрав, но неговите деца се болни итн.

  Во секој човек има и добро и зло. Така е светот… …Некој мисли дека ако има пари може да купи љубов, но тоа е глупост. Со пари не може да се купи љубов. Или мисли дека штом ќе се збогати се ќе биде во ред, но и тоа не е точно.

  Тој работи, човекот работи, акумулира пари и имот и потоа зема и умира и остава се на некој друг. Тој што собира многу никогаш не го користи. Друг ги жнее плодовите на својот труд. Затоа, поправилно е: не акумулирајте, парите се средство за живот, користете ги секој ден… …

  За секој човек доаѓаат периоди на тешкотии. Дури и за најбогатите и најмоќните. Затоа треба да се трудиме да бидеме понизни за да не умреме во прегратките на злото… …Никогаш нема да заработиме ако не се занимаваме со соодветна работа.

  Прво треба да открие што најмногу сака да прави, а не да биде роб на модата или на нечии совети… …Не мрчете за страдањата што ги доживувате. Страдањето е прочистувач, како облека што не е чиста ако не се измие… …

  Живееме во тешки времиња. Луѓето немаат ништо заедничко едни со други. Мајките раѓаат деца, но немаат млеко за да ги дојат. Велат затоа што биле нервозни. не е тоа. Едноставно децата немаат врска со мајките, само преку нив дојдоа на свет.

  Децата не добиваат ништо од своите мајки: ниту млеко ниту топлина. Многу мали ги ставаат во јасли, навечер ги заспиваат одделно, ретко ја гледаат насмевката на лицето на нивната мајка. Мајките се несреќни што нивните сопрузи не ги почитуваат доволно. Сопрузите, пак, мислат дека се венчале само затоа што требало да поминат на ред.

  Возрасните се незадоволни што младите не ги почитуваат. Никој не е близок со никого. Луѓето веќе се заинтересирани само за пари. Мислат дека ако имаат пари се ќе биде во ред. Не знаат дека еден ден овие пари нема да им бидат од корист… …Сиромаштијата е цвет, не се радувај на богатството. Сиромаштијата ви овозможува да уживате во децата, пријателите, роднините. А богатството ја разболува душата… …Кој краде ќе плаче за здравје… …

  Понекогаш сум многу нервозен и луѓето мислат дека сум лош. И ја гледам околината и обрачот кој постепено се стеснува околу земјата, ги доживувам страдањата на сите луѓе и не можам и не се осмелувам да го објаснам, затоа што еден многу строг глас постојано ме предупредува да не се обидувам да објаснувам ништо, затоа што луѓето заслужуваат животот што го водат. Како можам да им помогнам на овие луѓе кои сè повеќе не почитуваат никого, да се натпреваруваат да стекнат пари и имот……

  Не барајте премногу – не можете да му ја платите цената… …Нема измамник, ниту најголемиот, кој ја надмудрил својата судбина. Тој ќе биде лукав како што Бог му дал. И тогаш нема право на попустливост!… …Нека знаат сите дека ништо не останува неплатено на овој свет. Луѓето прават злосторства и мислат дека никој не ги видел. Не е така! Сè е видливо и доаѓа време кога виновникот мора да плати!… …Работете наутро и преку ден. Никогаш навечер. Силите одозгора не помагаат навечер, а без нивна помош не може да се роди ништо големо…“

  Latest Posts

  Невеста се чувствувала чудно на својата венчавка, а кога докторот и ја прегледал главата, останал во шок

  Зошто вакво нешто да се случи на најубавиот ден од животот? Зошто воопшто да се случи такво нешто? Доктор Едвард Паначек од Сакраменто, Калифорнија, имал...

  Бев во кома, а докторите сакаа да ја исклучат машината: Тато ми постави едно прашање и ми го спаси животот, тоа е чудо

  Адел Руд (32) во својата исповед рече дека болничкиот персонал му кажал на нејзиното семејство дека е клинички мртва и дека мора да почнат...

  Млада жена и рекла на баба и дека сопругот изневерува и добила одговор кој не го очекувала! погледнете

  Инспиративна вирална приказна која станува вирална ќе ви покаже како да се справите со сите пречки што животот ви ги фрла на патот. Една млада...

  Погледнете како возач дрско почнал да задева велосипедистка, но налетал на погрешна личност

  Велосипедистка им се одмаздила на возач на комбе и на неговата сопатничка што и пречеле на раскрсница бркајќи им го возилото и безмилосно му...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.