6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ова го убива шеќерот во вашето тело: Ќе исчезне за три дена, а вие ќе се ослободите од вишокот килограми

  Често не сме свесни колку шеќери сме внеле во организмот, бидејќи го има и во намирници, за кои не би рекле дек го содржат. Негативна последица од тоа е прекумерна тежина, исцрпеност, промена на расположение, дезориентираност, несоница.

  Време е да го исчистите вашиот организам од шеќери, а еве и како

  1 ден:
  Појадок – шолја овесни снегулки или кагана од три јајца
  Ужина – шолја ореви
  Ручек – варени пилешки гради и една порција тиква, бадем или лесно варен грав
  Вечера – печурки и печена риба или лосос и печурки со брокула

  2 ден:

  Појадок – исто како и првиот ден
  Ужина – шолја семки
  Ручек – тиквици со пиперки и прелив од лимон
  Вечера – грав, варен зеленчук или печен бакалар и тост

  3 ден:

  Појадок – ист
  Ужина – шолја лешници
  Ручек – пржени пилешки гради со дресинг од лимон или пилешко печено со црни маслинки, мајчина душица и кромид
  Вечера – супа со лук или тестенини со босилок, печурки и намаз од домати

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.