6 C
Skopje
сабота, април 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Оваа фотографија расплака многумина, а кога ќе ја слушнете приказната сигурно и вас!

  Последниот поздрав на овие двајца родители од своето мртво новороденче сигурно е најтажното нешто кое сте го виделе овие денови, особено кога ќе дознаете дека сето тоа можело да се спречи.

  Трејси и Фил Стивенсон, двајцата по 28 години од Британија пет години се обидувале да добијат дете. После долги обиди преку вештачко оплодување Трејси останала бремена, меѓутоа не одело се по плановите.

  На ултразвукот во петтиот месец докторите им рекле дека бебето не се храни како што треба. Детето било премногу слабо тежело само 223 грама. Имало проблем со папочната врвца и не можело да се храни. Нивниот совет бил Трејси да ја прекине бременоста, но таа не се сложила го оставиле детето да се бори за својот живот.

  Состојбата се подобрила откако откриле дека проблемот е во крвта на мајката, но сепак детето починало во 27 недела.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.