6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ниту еден лекар нема да ви напише рецепт за оваа волшебна мешавина со јод и аналгин – лечи дури и безнадежни случаи на нозе

  Проблемите со коските, мускулите и зглобовите се меѓу најчестите во денешно време. Тие се крајно непријатни бидејќи понекогаш доведуваат до трајна имобилизација и се придружени со постојана болка.

  Доколку често имате болки во зглобовите, чувство на „тежина“ во нозете, стари повреди итн. – оваа чудесна мешавина со аналгин и јод ќе ги замени скапите масти и гелови.

  болки во коските
  Состојки:
  300 гр медицниски алкохол (шпирт 70%)
  1 шише алкохол од камфор (10 ml)
  јод (10 ml)
  10 таблети од најчесто користениот аналгин

  јод со аналгин
  Подготовка и примена:

  Сите внимателно се мешаат, стојат на темно место 21 ден и може да се користат.

  Лечи сè:

  радикулитис, артритис, артроза, остеохондроза – сè што е поврзано со зглобовите, коскеното ткиво и мускулите.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.