6 C
Skopje
среда, февруари 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Никогаш повеќе нема да ја оставате вклучена вебкамерата (ВИДЕО)

  Иако станува збор за краток филм кој се вика „Webcam“ тоа не значи дека не постои причина за грижа.

  Филмот се заснова врз вистинска приказна и снимен е во целост со веб-камера.

  Како што велат авторите, се надеваат дека ова кратко видео ќе ги натера луѓето да размислуваат малку повеќе за технологијата која ја користат секојдневно, како и за ефектот кој технологијата го има врз сите нас.

  Погледнете го филмот, кој ако ништо друго ќе ве поттикне на размислување.

  Извор: Usb.mk

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.