6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Неоткриени тајни на мажите: Дознајте што чувствуваат во различни секс пози…

  Сексот е физичка врска која ги поврзува двете лица. Најубавото на сексот е дека може да биде исклучително разновиден доколку парот тоа го сака. Секс позите се неистражен простор кој го држи интересот на партнерите и ги предизвикува нивните желби.

  Веројатно секој од вас има омилени и не толку омилени секс пози. Поради тоа сега ќе разјасниме што чувствуваат мажите при реализирање на едни од најпопуларните секс пози…

  Мисионерска

  За мажите, како и за голем дел од луѓето, мисионерската поза е класика. Таа е позата на која луѓето инстинктивно се впуштаат. Мажите ја сакаат, бидејќи им дава доверба да ја контролираат брзината и интензитетот на сексуалниот чин. Тие можат да го забават или забрзаат темпото, да го одложат или провоцираат оргазмот. Според мажите оваа поза ги тера да потонат физички и емотивно во партнерката. Мисионерската поза покрај сето ова им овозможува на мажите да ги стимулираат со усните едни од најерогените зони на женското тело – вратот, областа околу ушите и деколтето.

  Јавачка

  Јавачката е омилена поза за мажите. Со неа се откриваат толку места на кои можат да ги стават своите раце, а претежно на женските гради. Иако оваа поза ретко предизвикува постигнување оргазам, таа е привлечна и топла, според мажите. Погледот на женските гради е омилен на секој маж. Нема таков кој ќе го одбие!

  Кучешка

  Кучешката поза е груба и во очите на мажите, но во добра смисла на дефиницијата. Оваа поза вистински им се допаѓа на многу мажи, бидејќи ја гледаат целата убавина на грбот и задните делови на партнерката, а пенетрацијата им испорачува животинско задоволство. Страста во оваа поза е неоспорна. Ова е една од најдоминантните секс пози за мажите. Тие можат да го контролираат темпото, длабочината и жената во целина.

  Лежечка

  За некои лежечката е многу тешка поза, иако обезбедува одлични чувства. Телото на мажот се притиска во женското, и дава идеална синхронизирана крива. Оваа силна интимност ја прави позата омилена на многу мажи и жени.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.