6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Неколку работи кои само храбрите жени ги практикуваат во кревет

  Некогаш секојдневните пози стануваат здодевни и монотони и е потребна нова возбуда во сексуалниот однос.

  Истовремено ќе си овозможите лудо и незаборавно искуство, а можеби на вашиот партнер ќе му ја исполните фантазијата за која долго време мечтаел.

  Нема нешто попривлечно за еден маж од храбра жена која инсистира прва за секс, притоа му дава јасна порака дека нема секс со него само поради негови потреби, туку и поради страста која и таа ја чувствува.

  Орален секс

  Некои жени сметаат дека мажите се гадат од помислата да ја бакнат после овој вид на секс и се плашат од реакцијата кога би го пробале.

  При оралното задоволување многу е важно да уживате во она што го правите. Пријдете нежно и пробајте со јазикот да ги поминете сите точки за да дознаете која всушност го возбудува вашиот партнер.

  Прилагодете го темпото, забавувајте и забрзувајте како би го довеле до лудило. Важно е да се знае дека колку и да не е добро изведен, сепак мажите ги возбудуваат погледите кои им се упатени за време на ваквиот секс, како и самата глетка додека го изведувате.

  Несекојдневни секс пози

  Жените преферираат да го прават она што најдобро го знаат, но и на нив може да им се здодее од мисионерската, кучешката и останати секојдневни пози.

  Дури и кога самодовербата е на најниско ниво може да се зајакне со одредени постапки. Пријдете му на вашиот партнер со силен став. Едноставно некои пози се посекси од други, а дополнителна самодоверба би ви донела позата кога вие сте горе. Кралската поза како што некои ја нарекуваат, му овозможува на вашиот партнер потполно да се препушти и да ужива во задоволството кое му го приредувате. Можете постепено додека се спуштате нагоре-надоле да го изненадите со ненадејно мешање со колковите над него. А тој, вашиот танц може да го награди со нежни стимулирања на вашиот клиторис, што ќе ви донесе бурен оргазам.

  Секс во тројка

  Сексот во тројка најчесто е нешто кое што жените не би го прифатиле поради страв дека би биле споредени со друга личност. Но, не мора секогаш првата работа кога ќе се спомне тројка да значи секс со партнер и личност од ист пол. Можете да направите похрабар потег и да предложите секс со личност од спротивниот пол.

  Како што велат двајца се доволни, но не значи и дека третиот не е добредојден. Иако сексот во тројка звучи забавно и примамливо, а истовремено забрането и опасно, сепак тргнете ги границите од вашите мисли и препуштете се на забавата која следи.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.