6 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Неколку работи кои само храбрите жени ги практикуваат во кревет

  Некогаш секојдневните пози стануваат здодевни и монотони и е потребна нова возбуда во сексуалниот однос.

  Истовремено ќе си овозможите лудо и незаборавно искуство, а можеби на вашиот партнер ќе му ја исполните фантазијата за која долго време мечтаел.

  Нема нешто попривлечно за еден маж од храбра жена која инсистира прва за секс, притоа му дава јасна порака дека нема секс со него само поради негови потреби, туку и поради страста која и таа ја чувствува.

  Орален секс

  Некои жени сметаат дека мажите се гадат од помислата да ја бакнат после овој вид на секс и се плашат од реакцијата кога би го пробале.

  При оралното задоволување многу е важно да уживате во она што го правите. Пријдете нежно и пробајте со јазикот да ги поминете сите точки за да дознаете која всушност го возбудува вашиот партнер.

  Прилагодете го темпото, забавувајте и забрзувајте како би го довеле до лудило. Важно е да се знае дека колку и да не е добро изведен, сепак мажите ги возбудуваат погледите кои им се упатени за време на ваквиот секс, како и самата глетка додека го изведувате.

  Несекојдневни секс пози

  Жените преферираат да го прават она што најдобро го знаат, но и на нив може да им се здодее од мисионерската, кучешката и останати секојдневни пози.

  Дури и кога самодовербата е на најниско ниво може да се зајакне со одредени постапки. Пријдете му на вашиот партнер со силен став. Едноставно некои пози се посекси од други, а дополнителна самодоверба би ви донела позата кога вие сте горе. Кралската поза како што некои ја нарекуваат, му овозможува на вашиот партнер потполно да се препушти и да ужива во задоволството кое му го приредувате. Можете постепено додека се спуштате нагоре-надоле да го изненадите со ненадејно мешање со колковите над него. А тој, вашиот танц може да го награди со нежни стимулирања на вашиот клиторис, што ќе ви донесе бурен оргазам.

  Секс во тројка

  Сексот во тројка најчесто е нешто кое што жените не би го прифатиле поради страв дека би биле споредени со друга личност. Но, не мора секогаш првата работа кога ќе се спомне тројка да значи секс со партнер и личност од ист пол. Можете да направите похрабар потег и да предложите секс со личност од спротивниот пол.

  Како што велат двајца се доволни, но не значи и дека третиот не е добредојден. Иако сексот во тројка звучи забавно и примамливо, а истовремено забрането и опасно, сепак тргнете ги границите од вашите мисли и препуштете се на забавата која следи.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.