6 C
Skopje
понеделник, јули 4, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  „Некогаш се заклучувам во купатило и врескам, ги осудував таквите жени, а сега ги разбирам“ – мајка раскажа низ што поминува

  Бриџит Ен на Фејсбук објавила фотографија на која е расплакана и коментар: “Сите мислат дека е лесно да се биде домаќинка и дека сме среќнички што не мора да работиме. Ние сме мрзеливи и немаме вистинска работа”. Фотографијата и описот на домаќинката ги споделиле повеќе од 60.000 луѓе.

  „Вистината е дека сум осамена и преоптоварена. Ништо не можете сами – не можете да одите во тоалет, да уживате во шолја кафе, да читате, по ѓаволите, не можете дури ни да бидете сами бидејќи по трет пат тој ден ја перете нечистотијата од панталоните, а некој плаче или вришти покрај вашите нозе. Немате време за пауза, освен кога тие спијат, а паузата ја користите за чистење. Се обидувате да смислите начини како да забавувате некој 12 часа дневно”, напишала мајката која е домаќинка.

  Додала и дека поради детето ја изгубила личноста бидејќи сега апсолутно сè се врти околу него. Признала и дека е љубоморна кога ги гледа мајките кои се вработени бидејќи буквално фантазира за разговор со возрасна личност, а притоа некој да не ја прекинува во разговорот.

  „Понекогаш се заклучувам во купатилото и вриштам во пешкир додека плачам бидејќи ми треба секунда воздишка, а тогаш детето ми тропа на вратата за да влезе”, открила Бриџит.

  „Некогаш и јас ги осудував домаќинките, но сега ги разбирам. Сите оние кои ви ветиле помош исчезнуваат, а вие останувате сами со чувството на неуспех. Мојата куќа не е чиста, садовите не се измиени. Денеска вриштев, плачев и се чувствував толку проклето виновно што моето дете беше сведок на сето тоа. Но, јас сум сама… и осамена. Јавете им се на останатите жени како мене и прашајте ги како се. Не се добро”, заклучила Ен во својата Фејсбук објава.

  ☝️ everyone thinks being a stay at home mom full time is easy.— that we are lucky to be able to not have to work.—…

  Posted by Bridgette Anne on Thursday, January 30, 2020

  Latest Posts

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.