6 C
Skopje
понеделник, ноември 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Неговата сопруга секогаш излегуваше во 9 навечер, средена да го прошета кучето: Еднаш тој ја следеше и се зачуди од она што го виде

  Земјата под нозете почна да се лизга. Американката Пола Јурис (33) од New Хемпшир откри на социјалните мрежи дека посетувала часови по танц три месеци пред нејзиниот сопруг Денис да дознае што прави во слободното време.

  Пола избегна да му открие на својот сопруг што правела секоја втора вечер кога излегла да го шета кучето околу 21 часот, бидејќи, како што истакнува на Фејсбук, тој не само што ќе и се смее, туку и ќе се потсмева, бидејќи тој секогаш мислеше дека таа не знае дека танцува.

  – Мојот брак од таа страна никогаш не бил идеален. Ја немав таа слобода да ја остварам онаму каде што чувствував дека можам и морав да правам некои работи без да знае Денис. Така, му реков дека одам со куче, и всушност танцувам. И си поминував одлично – пишува Пола, пренесува WBIN од Newу Хемпшир.

  Нејзината приказна стигна до локалниот портал бидејќи Пола не само што покажа дека е природен талент за танц, туку и учествуваше на првиот натпревар на оваа американска држава, само три месеци по првиот час.

  – Мојот сопруг дозна за моите часови следејќи ме. Тој виде дека гардеробата што ја носев надвор веќе не е иста. Никогаш ништо не може да го пропушти тој човек (се смее). Тој ме праша неколку пати претходно дали ќе одам на состанок, тој се сомневаше. Но, јас едноставно не сакав да му кажам за танцот.

  Кога ме виде во салата додека стоеше на вратата, го видов изгледот на неговото лице. Тој беше шокиран. Молчеше и излезе надвор. Ме чекаше пред со кучето, беше лут. Не поради танцот туку затоа што ништо не му кажав. Му објаснив зошто молчев, па тој призна дека тогаш тој е виновен за се. Тој додаде дека бил многу изненаден како танцувам.

  Сакаше и тој да танцува со мене. Ќе мора да го чека тоа – рече Сузи во подоцнежното интервју за WBIN. Откако постигна убав резултат на првото локално натпреварување, Американката сега има посериозни амбиции.

  – Јас сум доволно возрасен за да можам побрзо да се прилагодувам на барањата и трендовите. Танцувам модерни танци, мислам дека можам да напредувам многу повеќе – додава Сузи, пишува „ Објектив “.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.