6 C
Skopje
сабота, април 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Неговата сопруга секогаш излегуваше во 9 навечер, средена да го прошета кучето: Еднаш тој ја следеше и се зачуди од она што го виде

  Земјата под нозете почна да се лизга. Американката Пола Јурис (33) од New Хемпшир откри на социјалните мрежи дека посетувала часови по танц три месеци пред нејзиниот сопруг Денис да дознае што прави во слободното време.

  Пола избегна да му открие на својот сопруг што правела секоја втора вечер кога излегла да го шета кучето околу 21 часот, бидејќи, како што истакнува на Фејсбук, тој не само што ќе и се смее, туку и ќе се потсмева, бидејќи тој секогаш мислеше дека таа не знае дека танцува.

  – Мојот брак од таа страна никогаш не бил идеален. Ја немав таа слобода да ја остварам онаму каде што чувствував дека можам и морав да правам некои работи без да знае Денис. Така, му реков дека одам со куче, и всушност танцувам. И си поминував одлично – пишува Пола, пренесува WBIN од Newу Хемпшир.

  Нејзината приказна стигна до локалниот портал бидејќи Пола не само што покажа дека е природен талент за танц, туку и учествуваше на првиот натпревар на оваа американска држава, само три месеци по првиот час.

  – Мојот сопруг дозна за моите часови следејќи ме. Тој виде дека гардеробата што ја носев надвор веќе не е иста. Никогаш ништо не може да го пропушти тој човек (се смее). Тој ме праша неколку пати претходно дали ќе одам на состанок, тој се сомневаше. Но, јас едноставно не сакав да му кажам за танцот.

  Кога ме виде во салата додека стоеше на вратата, го видов изгледот на неговото лице. Тој беше шокиран. Молчеше и излезе надвор. Ме чекаше пред со кучето, беше лут. Не поради танцот туку затоа што ништо не му кажав. Му објаснив зошто молчев, па тој призна дека тогаш тој е виновен за се. Тој додаде дека бил многу изненаден како танцувам.

  Сакаше и тој да танцува со мене. Ќе мора да го чека тоа – рече Сузи во подоцнежното интервју за WBIN. Откако постигна убав резултат на првото локално натпреварување, Американката сега има посериозни амбиции.

  – Јас сум доволно возрасен за да можам побрзо да се прилагодувам на барањата и трендовите. Танцувам модерни танци, мислам дека можам да напредувам многу повеќе – додава Сузи, пишува „ Објектив “.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.