6 C
Skopje
среда, август 17, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  На која змија носиш душа според твојот хороскопски знак?

  Жена Овен – Огнен Питон

  Силна, дрска, со неконтролирани настапи на гнев. Дури и најсамоуверениот маж може да се повлече после битката со неа. Но има и друга страна – оваа змија игра отворено, без лукавство. Ако те нападне најпрво ќе го видиш нејзиниот агресивен поглед. Не е од оние кои се прават добри, а кога ќе се свртиш со грб да те нападнат.

  Жена Бик – Змија Поскок

  Убава, со голема самодоверба, нарцисоидна. Напаѓа само ако ја предизвикаш, но забите и се опасни. Сака многу, сака најдобро и не прави компромиси со своите претенции. Таа секогаш се поставува себе си на прво место. Дури и да е вљубена до уши, нема да трпи долго некој да и се качува на глава.

  Жена Близнаци – Црна Мамба

  Многу опасна змија особено за мажите. Привлекува со убавото лице и ветува љубов, а потоа умее да те избрише без да и трепне око и без милост. Подвижна, брза, лукава, понекогаш цинична. Таа те гледа и знае што мислиш. Брзо го заборава лошото, но додека и е во главата ќе најде начин жестоко да те понижи.

  Жена Рак – Заспана Кобра

  Таа си стои на страна, не се чепка со никој, не е многу комуникативна, имаш чувство дека си живее во свој свет, но вистината е дека внимателно набљудува. Само чека некој да ја настапне. Тогаш напаѓа опасно, обично кога најмалку очекуваш. Ништо чудно и зад грб! Понекогаш дури и ќе измисли повод за да нападне, ако и е досадно.

  Жена Лав – Кралска Боа

  Таа е типична кралица – суетна, сака да ја хипнотизира публиката, да и се поклонуваат, да ја обожуваат. Сака да живее убаво, а останатите да ја гледаат со респект. И покрај тоа што сака да биде во центарот на вниманието, таа е лоша актерка. Кога е тажна и се обидува тоа да го скрие под лажната насмевка, очите ја издаваат.

  Жена Девица – Опасна звечарка

  Таа е опасна само за оние кои ќе и се приближат. Затоа од неа страдаат најчесто најблиските луѓе. За останатите е внимателна и грижлива, но дома е кисела, ситничарка и постојано ги забележува маните кај другите. Мрмори за се што и пречи, бара многу, а е спремна да даде само половина од она што го бара.

  Жена Вага – Анаконда

  Провокативна и непредвидлива змија. Лицето и е како на Мона лиза. Не можеш да разбереш што всушност мислиш. Таа е многу убава и умее да магепсува. Ако реши да те освои, рано или касно ќе го направи тоа. Но најопасно е тоа што никогаш не можеш да предвидиш кога ќе те нападне. Таа може да изгледа сосема смирено, а само за секунди да ти го покаже своето друго лице.

  Жена Скорпија – Демон змија

  Апсолутна комбинација на страст и зло. Змија манипулаторка, змија што секако ќе ти се освети еден ден. Врската со неа секогаш остава фатални последици. За да не те погуби, треба да ја заобиколуваш од далеку и да чекориш тивко. Ќе те ослободи само тогаш кога веќе нема да и требаш.

  Жена Стрелец – Змија Осојница

  Конфликтна, брзо го менува расположението, се одрекува од своите принципи, само со цел таа да биде во право во секој разговор. Ако некој ја обвини, ќе ги подигне веѓите во знак на изненадување и ќе каже: Кој, јас? Постојано им прави скандали на мажите за ништо. Но совеста и е секогаш чиста како солза.

  Жена Јарец – Рогата Отровница

  На прв поглед си мислиш дека нема да те касне, дури и ако ја настапиш. Грешка! Макар пасивна надворешно, таа постојано е сомничава и демне да ја направиш првата грешка. Но сепак таа претпочита да биде сама. Не сака да се меша со обичните смртници и не дава лесно некој да и го украде срцето.

  Жена Водолија – Водна змија

  Таа секогаш изненадува, да не кажеме шокира. Дури те залажува дека прави нешто друго, а всушност во исто време размислува како да ти се замота околу вратот. Полошо е тоа што тајно се радува на туѓата несреќа, особено за оние кои некогаш во животот нешто и згрешиле. Сака екстраваганција и сака да се разликува од другите. И е мошне искусен предатор.

  Жена Риби – Сива водна змија

  И покрај тоа што поради бојата не е толку екстравагантна и впечатлива, кога подобро ќе зе загледаш нема да можеш да го отргнеш погледот од неа. Толку е грациозна и женствена. Таа е добра актерка, може да те натера да и ги довериш сите тајни. Но зад сето тоа се крие многу ранлива жена која се плаши од самотијата.

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.