6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Најсекси црти на секој хороскопски знак

  Различните Хороскопски знаци се привлекуваат. И секој од нив има свој специфичен шарм. Тешко може да биде објаснето од науката како и зошто, но мала помош од “темната страна на месечината” никогаш не е излишна, особено кога станува збор за љубов.

  maz zena

  Освен тоа е и забавно. Запознајте се со најпривлечните карактеристики на секој знак:

  Овен: страста

  Овен е независен, импулсивен, постојано во движење и тешко се задржува на едно место. Па најверојатно ќе треба да се види како оди. Но токму оваа импулсивност и страст – дури и кога поминува за кратко – е опојна. Ќе се претворите во роб на неговите желби, додека очајно се обидувате да го следите неговото темпо.

  Бик: успехот

  Има ли нешто посекси од маж или жена, кои знаат како да ја заврши работата? Поради својата упорност, Бикот може да биде лидер во секој бизнис (и во секој еден кревет). Иако е скромен во однос на подвизите, можете да бидете сигурни дека има доста. Ако излегувате со Бик, бидете сигурни дека ќе ве нагости, напои и разгали. Тие се гостопримливи, сакаат да се додворуваат и да се опкружени со убави работи (и вие да сте еден од нив).

  Близнаци: елоквентност

  Ќе слушате безпрестан како зборува и раскажува приказни. Сепак, внимавајте – зад ова сладкодумие често се крие остар јазик, макар и да се извинува, кога сфати дека ве има повредено. Неговиот непостојан карактер го прави тежок и посакуван, но сепак поради тоа однесување, може да ве напушти без предупредување. Секогаш во главата ви се врти страв од помисла дека наскоро може да се претвори вашата врска во уште приказна која тој ќе ја раскажува.

  Рак: непредвидливоста

  Ракот најдобро може да се опише како “предвидливо непредвидлив”. Никогаш не знаеш што ќе добиеш. Раковите се фрлаат од едната во другата крајност – независни и зависни, нежни и груби, незаинтересирани и диво емоционални. Оваа дивост може да ви го привлече вниманието, но таа има и друга страна – нивната нерешителност. Толку тешко е да се разделите со Рак, колку и да го сакате

  Лав: Шармот

  Лавот е оној тип во барот, кој може да ви одведе дома, без да му се наметнува да ви почасти пијачка пред тоа. Лавовите се вистински магнет, тие емитуваат енергија и топлина и шират шарм насекаде околу себе. Имаат и силно его, поради што можат да се зависник од вниманието. Тие сакаат пофалбите и се стремат кон нив, па ако се игнорира својот Лав премногу долго, тој ќе оди да си побара внимание некаде на друго место. Нема смисла да протестираат, овој знак е познат по тоа што никогаш не си признава грешките.

  Девица: интелегенцијата

  Ако падате на интелектуалните игри, Девицата е вашиот човек. Нема ништо посекси од маж кој знае како да го вклучи мозок. Дали во кревет, или на улица, обично Девиците можат да го решат секој проблем и да ви импресионира со знаења и алатки.Тие не се плашат од предизвици и се лојални. Ќе се борат за оние кои сакаат.

  Вага: чувствителноста

  Ако сакате некој да ја разбере длабочината на вашата душа, побарајте Вага. Луѓето родени под овој знак се многу чувствителни и ќе одвојат време за да ве запознаат. Тие нема да ве притискаат и да се наметнуваат, па ако сакате некој да ја преземе контролата, тие не се вашите луѓе. Тоа не значи  дека нема да ви помогне кога ќе ви  треба.

  Шкорпија: мистериозност

  Луѓето родени во знакот на Шкорпија може да биде малку застрашувачки. Тие поскоро ќе ве запалат отколку да ве фасцинираат. Идеални се, ако барате комплицирана врска со врвови и падови. Нивниот екстремен живот може да биде многу примамли. Како повеќето луѓе со темна страна, тие ќе ве вклучат во торнадо од емоции и драма. Тоа е возбудлив и зависно во почетокот, но наскоро може да се покаже дека се плашите од човекот кој го сакате.

  Стрелец: добронамерност

  Ако ви привлечат мили и пријателски расположени луѓе, Стрелецот е токму за вас. Тој ќе ве поплави со љубов и наклонетост и ќе се отвори кон вас без страв. Но исто така тој им веруваат на многу луѓе, па мора да се навикнете да гo споделувате. Добро е да знаете дека ако излаже Стрелец, ќе изгорите голем дел од мостовите меѓу вас. Тие бараат чесност и не се занимаваат со лаги и фалш.

  Јарец: тишината

  Родените во знакот на Јарецот се тврдоглави по природа и цврсти во своите убедувања. Тие не се отвараат лесно и нивните блиски треба да погодуваме што се крие зад стиснати им усни. Има ли нешто посекси од ова молчење? Јарците се страстни и лојални, кога сакаат некого. Но негативната страна на оваа љубов е исто толку силната омраза. Бидете внимателни.

  Водолија: чудак

  Водолија се фасцинантни, без реализација. Тоа не мора да значи дека се мили и љубезни; всушност обично е обратно. Сакаат да се нешто различно, но најдобро е  кога не се обидуваат да се преправаат  на какво и да било. Едноставната секојдневна рутина на обврските и малите навики на живот ќе ви воодушеват. Тие гледаат поинаку на светот и на луѓето кои сакаат.

  Риби: флексибилност

  Дали во однос на плановите или меѓу чаршафите, Рибите се флексибилни. Де се длабоко емоционални, дури наивни де не се флексибилни. Но немојте да ве збуни оваа наивност со невиност. Рибите се стари и мудри луѓе, но ако се чувствуваат загрозени, ќе нападнат.Тие немаат проблем да се зад сцената, но нема да дозволат некој да ги прегази. Ќе те следам, но не помислувајте да им стапнувате на нерви.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.