6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Најмоќниот лек од природата за кој малкумина знаат – лечи се, запишете го рецептот кој ретко кој го има

  Пченичната свила претставува тенки линии кои ги има под листовите на пченката, а се користи како природен лек иако малкумина го знаат тоа.

  Имено, пченичната свила се користи за болки во коските, муслулите и зглобовите, за холестерол, за проблеми со бубрези и мокрење.

  Има во себе витамини и етерично масло, фосфорна киселина и манган, а одлична е и за детоксикација на телото.

  Се става свилата на памучна крпа да се исуши, се става потоа во кесе. Важно е да не се суши дирекно на сонце.

  Се зема лажиче од неа, се става зовриена вода во шолја и се процедува и пие.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.