6 C
Skopje
недела, април 2, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сокот од киселите краставички не го фрлајте во мијалникот, бидејќи е многу корисен за овие 5 работи

  Дури и ако сте најголем љубител на кисели краставички, пиењето чаша од солениот сок може да ви изгледа чудно. Но, размислете двапати пред да...

  13-годишно девојче забременило и раскажало за кошмарот потоа, апелирајќи до родителите

  Тинејџерка која забременила на 13 години, зборувала за кошмарот низ кој поминала кога ја дознала веста. Меди Ламберт од Форт Ворт, Тексас, ја раскажа својата...

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Напитокот за слабеење на тетка Кејти: Од кога го пијам не се здебелив ни килограм!

  Постојат многу методи кои ги пробува личноста со прекумерна тежина. Некои од нив успешни, други не.

  Важно е да се знае самото тело и да се знае точно каде сакаме да го подобриме телото. Токму тоа ни го покажува пијалокот за слабеење, кој се користи главно во Југозападна Бугарија.

  Оваа мешавина ќе го поттикне метаболизмот на човекот и ќе го убие неговиот апетит. Покренува процес на слабеење за кој многу луѓе сонуваат бидејќи е многу здрав, обидувајќи се со 365 Вести.

  Пијалокот е направен од три работи. Тоа се вода, цимет и мед. Можете сами да видите дека овие состојки се уникатни сами по себе.

  Тетка Кејти е една од оние кои редовно го пијат пијалокот. Таа е многу среќна и тврди дека воопшто не се здебелила откако почнала да го зема.

  „Изгубив 15 килограми. минатото лето и оттогаш не ставив ни килограм. Овој пијалок е вистински убиец на масти, јас продолжувам да го пијам. Добрата работа е што ви помага да изгубите тежина токму онаму каде што ви треба“, сподели жената.

  Прво ставете да зоврие количина од 200 мл. вода. За тоа време, истурете 1/2 цаена лажица цимет во друг сад, во кој потоа се прелива зовриената вода. Ставете капак и почекајте 30 минути. По овој половина час додадете 1 цаена лажица мед и добро измешајте.

  Мед и цимет за трајно слабеење!

  Половина од овој напиток за слабеење се пие навечер, но само пред спиење и без да се јаде ништо потоа. Другиот дел се консумира наутро кога стомакот е се уште празен. После тоа не треба да јадете најмалку 1 час.

  Напитокот не треба да се пие во текот на денот. Тогаш стомакот ретко е празен, а тоа е целта. Затоа, треба да се зема само пред појадок и најмалку 3 часа по вечерата.

  Освен за слабеење, оваа течност ќе ви помогне и за многу работи. Полн е со витамини, бидејќи медот е многу богат извор на хранливи материи. Напитокот помага и во борбата против високиот притисок, бидејќи циметот успешно и брзо го отстранува.

  Latest Posts

  Сокот од киселите краставички не го фрлајте во мијалникот, бидејќи е многу корисен за овие 5 работи

  Дури и ако сте најголем љубител на кисели краставички, пиењето чаша од солениот сок може да ви изгледа чудно. Но, размислете двапати пред да...

  13-годишно девојче забременило и раскажало за кошмарот потоа, апелирајќи до родителите

  Тинејџерка која забременила на 13 години, зборувала за кошмарот низ кој поминала кога ја дознала веста. Меди Ламберт од Форт Ворт, Тексас, ја раскажа својата...

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.