6 C
Skopje
недела, март 26, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој од нас е различен. Додека некои носат тежок товар на рамениците со години, други се кршат при првата тешкотија. Сепак, и на двајцата подеднакво им треба морална поддршка и можност да зборуваат за своите чувства.

  Во тешки ситуации, верниците се обраќаат кон Бога. Молитвата е еден вид терапија, затоа што човек може искрено да ја излее својата душа без страв од осуда.Разговорот со Бога и светите посредници смирува, мелодира во позитивен бран и влева надеж за најдоброто. Постојат дури и специјални текстови кои помагаат да се мобилизираат силите дури и во најекстремните услови.

  Кому и како да се молиме ако дојдат темни времиња во животот

  Можете да се обратите кон Господа, Богородица, вашиот ангел чувар, светецот во чија чест сте крстени или кон светиите Божји. Се препорачува да имате икона на оној до кого ќе биде упатено вашето молење.

  Запомнете дека не можете да им посакате зло на другите луѓе или да барате решавање на проблемите на начини кои се во спротивност со заповедите на христијанството. Побарајте да станете посилни, поотпорни, со чест да ги издржите искушенијата што ги имаат. ве снајде и вистинската поддршка на Вишите сили нема да ве натера да чекате.

  Многу моќна, моќна молитва

  Подолу е текстот на една од главните чудотворни молитви упатени до Бога. Има огромна моќ во овие зборови. Прочитајте ги во моменти на очај и веднаш ќе почувствувате олеснување. Молитвата кон Господа ќе помогне да се надминат сите животни неволји и достоинствено да излезете победници од тешката ситуација.

  Бог да воскресне и Неговите непријатели да се распрснат! Нека бегаат од Неговото лице сите што Го мразат. Како што исчезнува чадот, така ќе исчезнат и тие. Како што се топи восокот од огнот, така и демоните нека загинат во присуство на оние кои Го љубат Бога, се засенуваат себеси со знакот на крстот и зборуваат радосно. Радувај се, чесен и животворен Крсто Господов, кој со силата на распнатиот наш Господ Исус Христос ги истерува демони, кој слезе во пеколот, ја уништи силата на ѓаволот и ни го даде Својот чесен Крст, да го истераме секој непријател. и противник. О, најчесен и животворен Крсто Господов! Помогни ми со светата Богородица и со сите светии засекогаш. Амин.

  Огради ме, Господи, со силата на Твојот чесен и животворен Крст и заштити ме од секакво зло. Амин.
  Осветли, опушти, прости, Боже, нашите престапи што ги направивме доброволно и неволно, со збор и со дело, свесно и несвесно, дење и ноќе, со ум и со мисла : сите простете ни, како Добри и Човекољубиви. Амин.

  Latest Posts

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.