6 C
Skopje
среда, август 17, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  Мајка сподели фотографии од нејзиното влакнесто бебе, коментарите се недолични и навредливи (ФОТО)

  На бебето му била дијагностицирана хиперинсулинемија и поради тоа на детенцето му се дава лек чиј несакан ефект е густи влакна.

  Бебињата се веројатно едни од најслатките суштества на планетата и во каков и контекст да се појават, привлекуваат внимание.
  Бебето кое во последните денови беше во фокусот на корисниците на социјалната мрежа „Тикток“ е момче кое е целосно влакнесто. Неговата мајка ги сподели видеата на оваа мрежа, што предизвика голем број коментари.

  Имено, момчето е покриено со црни и дебели влакна бидејќи го зема лекот уште од раѓање поради неговата дијагноза – хиперинсулинемија.

  Како што објаснила неговата мајка, дијагнозата е целосно нетипична за возраста. Нозете, рацете, грбот, вратот, па дури и лицето му се покриени со цврсти, густи, црни влакна.

  Во видеото, таа накратко напиша:
  – Кога вашето бебе станува влакнесто поради земање лекови… Немаше ни коса кога се роди, влакната се појавија кога почна да го зема лекот.

  Иако беше јасна за што станува збор, под видеото, кое досега е прегледано повеќе од 77 милиони пати, се појавија непријатни коментари за тоа како бебето треба да се издепилира…

  Таа истакна дека не ја интересира што ќе речат другите за нејзиниот син, а во видеото што беше објавено малку подоцна, покажа како среќното бебе танцува.

  Сепак, имаше и коментари за поддршка, па и пишаа дека нејзиниот син е совршен таков каков што е.

  Прекумерениот раст на влакна главно се припишува на проблеми со тироидната жлезда, но експертите наведуваат дека тоа не е правило. Исто така, може да се појави како последица на зголемено ниво на андрогени кај други ендокрини заболувања или поради земање одредени лекови.

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.