6 C
Skopje
вторник, март 21, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  Машкиот полов орган има век на траење и фази на старост

  Како старее сопственикот, старее и неговата гордост и го менува изгледот и функцијата. Ова се фазите низ кои поминува:

  Прво што се случува е што пенисот ја губи розевата боја. По 35. година тој е поблед, бидејќи е помал дотокот на крвта. Промената на крвта кај некои е попратена и со губење на срамните влакна.

  Мажите со текот на годините се дебелеат, што не е случај и со долниот дел на телото,, туку напротив – вашиот пенис губи во обем и должина. Една од причините зошто доаѓа до тоа е таложењето на масни клетки во малите артерии на пенисот, што исто така го намалува дотокот на крв до машкот полов орган. Процесот е познат како артериосклероза, кој исто така се појавува при запушување на внатрешната коронарна артерија.

  Како што ја губите бојата, дебелината и обемот, вашиот пенис не е толку прав како во младоста. Незгодните ситуации во текот на сексот или ерекцијата, како и невнимателното облекување, доведуваат до мали оштетувања на ткивото на пенисот. Како последица на лошата акумулација на крвта, тој се искривува во текот на ерекцијата. Таа состојба се нарекува Пејрониева болест и се јавува во средната возраст. Попратена е со благо млитав облик и болна ерекција.

  Како што стареете нивото на тестостерон во вашиот организам значително се намалува, така што ерекцијата е послаба и потребно е повеќе време за постигнување на оргазам. Достигнувајќи ја петтата деценија од животот, количината на сперматозоидите се намалува, го губи квалитетот и волуменот. Зголемената простата го слабее протокот на урина и тоа може да доведе до други компликации.

  Бројните истражувања покажаа дека пенисот со текот на времето станува помалку чувствителен, но стручњаците напоменуваат дека сите овие промени не мора да го уништат вашиот сексуален живот.

  Додека можете, секоја жена ќе се чувствува задоволно и среќно. Во случај да ви е важна издржливоста на вашиот другар, секогаш можете да побарате средства за стимулација. Но природата е природа и задоволството е поинакво.

  Latest Posts

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.