6 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Мачка слуша предавања во училиште во Измир

  Земајќи ги предвид неконвенционалните методи за подучување, учителката Озлем Пинар Иваску од осново училиште во турскиот град Измир, ѝ дозволи на мачката Томби да присуствува на часовите.

  Со ова таа сакала да ги заинтересира децата за учење и часот да им биде поинтересен.

  Мачката, која децата првин ја хранеле во дворот, почнала да влегува во училиницата и така станала една од десетиците „ученици“, објави „Анадолија“.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.