6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Март им носи пари на овие 3 хороскопски знаци: Очекувајте среќа во кариерата и финансиите

  Три хороскопски знаци во март ќе имаат големи можности што се однесува до парите и работата и задолжително треба да ги искористат.

  Еве за кои три хороскопски знаци пристигаат убави вести:

  Близнаци – Веќе од 1 март Близнаците ќе добијат налет на креативност така што сите оние кои се занимаваат со работа во врска со естетика, уживање но и професии поврзани со децата, ќе имаат доста успех до 5 март. Од 6 до 18 март следат добри аспекти на полето на финасиите. Близнаците тогаш може да договорат некои тајни соработки или постигнат голем успех во се што е поврзано со вложување, кредити и се што е поврзано со финансиите.

  Исто така во овој период Близнаците ќе враќаат некакви долгови или ќе ги намират сите обврски кои досега ги одложувале. Овој период би требало да го искористите така што ќе бидете колку е можно повеќе дисциплинирани со парите, па дури и да започнете со некакви мерки на штедење. Околу 24март ќе се чувствувате многу подобро и ослободени од товар, па парите самите ќе ви доаѓаат. Најдобра заработка ќе биде од трговија и професии поврзани со комуникација и транспорт, но и преку онлајн работа.

  Лав – Веќе на почетокот на месецот повеќето Лавови ќе добијат ненадеен прилив на пари, но и можност за голема заработка преку ризични вложувања. Под влијание на полната месечина од вашето астролошко поле на договори и преговори веќе на почетокот на месецот ќе прифатите соработка која ќе ви ја понуди една Вага или Скорпија.

  Од 6 до 19 март следат одлични аспекти на полето на кариера и овие совршени аспекти би требало да ги искористите за да зајакнете некои работни темели, воспоставите одлична соработка со личностите од авторитет, но и да заработите повеќе пари од тоа што го сакате. Можно е дека ќе ви се јават некои нови идеи, па и можност за ширење на бизнисот во текот на тој период. Од 24 март финансиската ситуација ќе биде одлична за вас, особено на Лавовите на високи положби или на оние кои се занимаваат со луксуз или јавна работа.

  Јарец – Повеќето Јарци, месецот март го пречекуваат доста зафатени под влијание на полната месечина од нивното поле на кариерата. Оваа полна месечина може да донесе и напредување, но и некој вид на зголемување на плата и доста позитивен одговор со надредените доколку ги имате.

  По 5 март ќе имате зголемена креативност и одлични идеи кои може да ви донесат проширување на работата, особено на Јарците кои се занимаваат со професии поврзани со забава. Од 7 до 19 можни се важни за напредување во кариерата. Работите поврзани со недвижности, но и решавање на станбеното прашање исто така може да ги окупираат Јарците во текот намарт.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.