6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Македонка ги советува читателките на „Вог“

  Магазинот „Вог“ неодамна посвети текст за Ема Поповска, Македонка која веќе две години живее во Австралија.

  Според изборот на „Вог“, таа е меѓу деветте успешни жени во секторот за напредна технологија. Ема Поповска во „Вог“ ги советува читателките како да успеат во бизнисот и технолошката индустрија. Ема Поповска  е од Скопје и е ко-основач на стартап компанијата „Бронтех“, која ја основала со своето момче Војдан Кардалев, а идејата за ова доaѓа од нивната фасцинација од крипто-валутите.

  „Ако треба да дадам совет за да ја потенцирам важноста како да успеете во нешто или откако ќе постигнете, тоа е дека и понатаму треба да имате чиста визија за тоа како ќе изгледа иднината и како да продолжите во постигнување на целите“, вели Ема во австралискиот „Вог“.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.