6 C
Skopje
понеделник, декември 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Лос Анџелес доби невообичаен музеј – за селфи

  Лос Анџелес доби невообичаен музеј – за селфи. Интерактивната изложба, организирана од Томи Хонтон и Таир Мамедов, веќе е отворена за јавноста, а целта ѝ е да го слави овој феномен и неговата историја во наредните два месеца.

  Во музејот посетителите ќе можат да направат перфектно селфи, а ќе се запознаат и со бројни интересни факти за овој тренд. Хонтон и Мамедов гледаат на овој концепт како нешто повеќе од правење фотографии.

  „Рембрант направил илјадници автопортрети, Албрехт Дирер направил пет, а Ван Гог дузина. Тие правеле портрети од себе, така што која е разликата“, вели Хонтон.тој.

  Сличен музеј посветен на селфи фотографиите е отворен на Филипините во 2015 година. Во меѓувреме, во Глендал, предградие во Лос Анџелес, изложбата е последна во низата музеи кои се појавија изминатиот период.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.