6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Лечење на вагинален бел исцедок (бело прање) со домашни лекови

  Лечење на бело прање со јаболков оцет

  Варијантите се две – да пиете секојдневно, по 2-3 пати на ден вода со една лажица јаболков оцет и кафена лажичка мед. Освен што добро го прочистува организмот, оваа смеса е идеална за профилакса и лечење на бело прање.

  Се прави и испирање на вагината со јаболков оцет разреден во вода во сооднос 1:1.

  Лечење на бело прање со невен

  Накиснете еден грст свеж невен во 400-500 мл маслиново масло, лекот треба да биде во стаклен сад, а треба да отстои една седмица на сонце, на пример на тераса. Додадете 1-2 супени лажици од добиената смеса во млака вода и добиената течност се користи за изпирање.

  Лечење на бело прање и воспаление на вагината со лук

  Редовната конзумација на свеж лук го штити организмот од најразлични инфекции. Кога станува збор за бело прање, една одлична идеја е да се направи чепче или тампон од толчен лук (3-4 чешниња) завиткан во стерилна газа кое треба да се постави во вагината и да отстои неколку часа. За да е полесно вадењето, врзете го импровизираниот тампон со конец.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.