6 C
Skopje
петок, март 24, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Човек надмудрил банка на неверојатен начин! Банката откачи дека некој ги зeзнал по нивен начин

  Не се малку оние кои се незадоволни од фактот што банките ги мамат со клаузули напишани со ситни букви. Сепак, еден Русин успеа да „удри“...

  Не можам да бидам посреќен – ја нема грдата мрежа од капилари! Моите нозе изгледаат совршено и сега со гордост ги покажувам!

  Kапилари - еден од најчестите проблеми на жените. Тие не само што изгледаат неестетски, туку можат да станат причина за комплекси и несигурност. Слабите крвни...

  Чудно се почувствувала кога и го дале бебето – Еден месец подоцна побарала ДНК тест!

  Мерси Казаналес се заљубил во својот човек во католичко училиште во Далас. Откако останала бремена, била принудена да се врати во родниот Салвадор бидејќи...

  Ориз на гладно – Ќе се збогувате на болки во задните зглобови и вратот

  Со возраста, човечкото тело претрпува значителни промени. Токсините веднаш „се населуваат“ во нашето тело и прво ги напаѓаат зглобовите. Затоа постарите луѓе треба да посветат...

  Кашлав со месеци додека еден пријател, доктор не ме слушна и ми го даде рецептот на оваа баба. Престанав точно неколку дена

  Доаѓа период од годината кога речиси сите стануваме поподложни на бронхитис и кашлица, кои се резултат на бактериски и вирусни инфекции.

  Респираторниот систем обично е засегнат и му треба долго време за целосно закрепнување.

  Бронхитисот се манифестира со постојана кашлица, сува или влажна, и генерално може да трае од неколку дена до три недели. Може да ги погоди и возрасните и младите луѓе, без разлика на возраста.

  Но, пред да прибегнете кон лекови, свртете се кон природата и обидете се да ја излечите кашлицата со природни лекови.

  Ви претставуваме неверојатна алатка која не само што е целосно природна, туку и исклучително ефикасна.

  Само следете ги упатствата:

  Рецепт:

  Потребни производи:

  250 милилитри млеко, 1 лажица путер, 1 лажица мед, ¼ лажичка сода бикарбона, 1 жолчка од јајце

  Прво сварете го млекото и оставете малку да се излади. Додадете ги путерот и медот и убаво измешајте. Потоа додадете ги сода бикарбоната и жолчката и повторно промешајте. Вашиот лек е подготвен!

  Земете го 5 дена пред спиење за да добиете резултати.

  Одличен експекторанс. Потребни производи:

  2 лажици маслиново масло, 2 лажици сок од лимон, 1 лажица мед, 2 лажици вода

  Измешајте ги сите состојки и пијте ја смесата два пати на ден, половина наутро и половина навечер!

  Ако кашлицата е продолжена и со производство на спутум, работите се веројатно посериозни. Посетете лекар ако веќе не сте! Кашлицата обично се продолжува кога воспалителниот процес се намалува и ги зафаќа бронхиите или дури и белите дробови.

  Почесто тоа е бронхитис, а како причина може да се процени спутумот. Најчесто, постојаната кашлица со мала количина чист спутум е показател за вирусна инфекција. Ако спутумот е во големи количини и има заматена жолтеникава или зеленикава боја, инфекцијата е бактериска и за нејзино лекување е потребна употреба на антибиотици.

  Latest Posts

  Човек надмудрил банка на неверојатен начин! Банката откачи дека некој ги зeзнал по нивен начин

  Не се малку оние кои се незадоволни од фактот што банките ги мамат со клаузули напишани со ситни букви. Сепак, еден Русин успеа да „удри“...

  Не можам да бидам посреќен – ја нема грдата мрежа од капилари! Моите нозе изгледаат совршено и сега со гордост ги покажувам!

  Kапилари - еден од најчестите проблеми на жените. Тие не само што изгледаат неестетски, туку можат да станат причина за комплекси и несигурност. Слабите крвни...

  Чудно се почувствувала кога и го дале бебето – Еден месец подоцна побарала ДНК тест!

  Мерси Казаналес се заљубил во својот човек во католичко училиште во Далас. Откако останала бремена, била принудена да се врати во родниот Салвадор бидејќи...

  Ориз на гладно – Ќе се збогувате на болки во задните зглобови и вратот

  Со возраста, човечкото тело претрпува значителни промени. Токсините веднаш „се населуваат“ во нашето тело и прво ги напаѓаат зглобовите. Затоа постарите луѓе треба да посветат...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.