6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Како не знаевме порано: Ставете кромид на раката и притиснете – почекајте неколку минути за резултатот

  Ниту едно јадење не може да помине без кромид, но верувале или не кромидот помага при лекување на неколку болести . Ова се два начини на кои можете да го искористите ефикасно.

  Против изгореници

  Сигурно барем еднаш во животот сте се изгореле. Следен пат кога ќе ви се случи тоа, исечете парче кромид и ставете го на изгореницата. Неговото природно антисептичко и седативно дејство, ќе спречи настанување на инфекции и подоцна лузни.

  Убод од инсекти

  Интензивниот мирис спречува убод од комарци. А во случај веќе да имате убод, ставете кромид на кожата и спречете го чешањето.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.