6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Како да си помогнете кога е критично – едноставни вежби за да се ослободите од болката при ишијас

  Наместо лекови за смирување и болки пробајте ги овие вежби кои делуваат многу брзо и подобро.

  Ишијадичниот нерв е најголемиот нерв во организмот. Тој започнува од долниот дел од грбот, се спушта низ двете нозе и го сочинуваат одделни нервни корени кои се разгрануваат во долниот дел од грбот.

  Ишијасот не е болест туку медицинска состојба која кај лицата предизвикува константна болка во долниот дел од грбот и во нозете.

  Болката предизвикана од ишијас се влошува кога лицата седат, се чувствува пецкање и врелина, слабост и неможност за нормално функционирање. Вежбајте ги овие вежби секојдневно, тие ќе ја елиминираат оваа непријатна состојба.

   

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.