6 C
Skopje
понеделник, декември 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Како да ги избелите забите за само 3 минути – производите ги имате дома. Да почнеме:

  Само 3 минути и ќе добиете блескави бели заби на природен начин!

  Насмевката на вашето лице е еден од најатрактивните и највпечатливите делови на вашата личност. А што освен блескавите бели заби може да ви даде сигурна насмевка?
  Да, важно е да имате сјајни заби кои ќе ја подобрат вашата самодоверба и ќе ви помогнат да се насмеете со самодоверба.

  На пазарот има пасти за заби, раствори и креми за кои се вели дека ги белеат вашите заби. Оваа козметика е полна со хемикалии кои можат да ја оштетат вашата глеѓ и да ги направат вашите заби послаби. Редовната употреба на такви агресивни хемикалии може да доведе до рано губење на забите.

  Пробајте го овој лек само 3 минути и ќе имате блескави бели заби на природен начин!
  Потребни состојки: сода бикарбона – 1 лажица масло; сок од лимон – 1 лажиче. нова четка за заби

  Подготовка и употреба:

  Земете 1 лажичка свежо исцеден сок од лимон. Додадете 1 лажица масло. сода бикарбона. Оставете ја смесата 1-2 минути и потоа измешајте ја темелно за да добиете густа паста.

  Можете да додадете повеќе сода во смесата за да ја добиете вистинската конзистентност за пастата. Нанесете ја пастата на четката за заби и темелно измијте ги забите.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.