6 C
Skopje
сабота, март 25, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Како вашиот сопруг да ви биде верен до гроб?

  Познатиот психолог Вилард Харли во својата книга за семејството “His Needs, Her Needs: Building an Affair-Proof Marriage” анализира што прават сопружниците кои се повеќе подложни на љубовни интриги.

  Харли проучил повеќе од 10 илјади случаи на вонбрачно неверство и испитал неколку стотици мажи и жени со искуство во вонбрачните врски.

  Според Харли најважниот проблем одамна е познат и разбирлив за сите: најчесто сопружниците посветуваат поголемо внимание на своите обврски и мисли отколку но партнерите. Како резултат на тоа, тие почнуваат да бараат утеха од други луѓе.

  За да биде избегнато неверството на мажот, треба да се потрудите во овие работи:

  1. Пред се мажите имаат потреба од сексуално задоволство.

  Типичната жена, според податоците на Харли, не разбира дека мажот има потреба од секс на ист начин на кој таа има потреба од приврзаност.

  2. Мажите имаат потреба од друштво за одмор.

  Мажите се потпираат на тоа дека жените ќе им прават друштво и дека ќе доживеат истиот ентузијазам од риболовот, како и тие, ќе се возбудат од фудбалот и слично, дека ќе им се допаѓаат и гледаат истите филмови кои што ги сакаат тие. По создавањето на семејството жените често се обидуваат да го наметнат на мажите своето разбирање за рекреација и забава, што пак кај мажот ја буди желбата да одмара сам некаде подалеку од својата жена.

  3. Мажите имаат потреба од атрактивни жени.

  Мажите сакаат нивните жени да се убави.

  4. Мажите веруваат дека нивниот дом – нивната тврдина е мирно и безбедно место.

  Во куќата не треба да ги исмеваат, тие не би требало да се соочуваат со скандали и незадоволство. Во нивниот дом тие сакаат да бидат пречекувани со радост.

  5. Мажите имаат потреба од восхит.

  Жената е неопходна да се гордее со својот сопруг. Жените треба да се восхитуваат колку добри и исклучителни се нивните сопрузи. Восхитувањето е најдобрата мотивација за мажите. За да постигне нешто од својот маж, за жената е доволно да  каже колку многу таа ги цени напорите на својот сопруг и колку би било подобро ако тој направи и уште нешто.

  Latest Posts

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.