6 C
Skopje
вторник, јули 5, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  Исповед на Милена: Сопругот ми почина а јас си најдов друг маж, фамилијата се однесува ужасно кон мене

  Колку време е потребно за една вдовица да престане да жали и да продолжи со животот?

  -Сопругот замина на работа, а оттаму ми јавија дека умрел, едноставно паднал и престанал да дише. Што да правам, со мало дете останав сама, и наместо таа трагедија да е доволна, лоши работи продолжија да се случуваат, и да паѓам се подлаболко.

  Со оваа реченица ја започнува својата испопвед Милен С. од Ужице која ја раскажала својата приказна со цел да се зборува за темата, за која сите мочлат.

  -Штом маж ми почина, мене ми беше се јасно.Веднаш свекрвата почна да се однесува ужасно спрема мене и децата, и не ни дозволуваше ништо, а куќата ја препиша на другиот син.

  Мене ми рече дека сега кога син и е мртов, мора на некому да ја остави.

  Ја замолив да ми остави мелку земја за да може да ја обработувам, но не доаѓање во предвид. Дури и ќерка ми почна да не ја сака баба си, и сите ни велеа колку е ужасно тоа што ни го прави, но никој ништо не превземаше.

  Немав што да правам, па од вујкото позајмив пари за да купам куќа од околу 30 квадрати и мало парче земја за да го обаботувам, толку беше доволно за мојата ќерка и мене.

  И токму кога помислив дека се е готово, баш тогаш почна пеколот.

  Поминаа две години откако почина сопругот, а јас најдов пријател кој беше секогаш тука за мене и ми помагаше кога бев сама. Ќерка ми го прифати, но никој друг не. Тетките ме прашуваа што барам јас со друг маш кога мојот сопруг уште се немаше „оладено„?!

  Па колку да чекам за да се „олади„? 10 години? Па после да кажат дека сум чекала многу долго и дека ми е веќе доцна за да се бламирам.

  Имам секс со него, постар е од мене и многи внимателен спрема мене и моите деца, ми помага околу се и е моја најголема поддршка.

  Сакаме валкани игри, и си ги исполнуваме сексуалните соништа, и ДА среќна сум.Колку време треба да помине за да ми прости семејството? Кога смеам да имам друг човек во мојот живот? Кога?

  Најпрвин ме отфрли семејството на сопругот а сега и моето.Сешто ми зборуваат позади грб, а него само го меркаат и му бараат маани. Погледите им се како да сакаат да ме убијат.

  Кога е во ред жена вдовица, која е близу до своите 50 гоДини да има друг маж? Кога ќе ми простат што најдов друг?

  Не ми паѓа на памет да бидам како мојата баба, која цел живот беше сама по смртта на дедо ми, па поради осаменоста ги малтретираше сите околу неа.

  Што мислите вие? Кога е вистинското време сопругата да престане да го оплакува мажот или обратно, сопругот да продолжи понатаму во животот?

  Latest Posts

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.