6 C
Skopje
петок, јули 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  ИСПОВЕД НА ДАРКО: Ќе умрам од срам, имав односи со мајката на најдобар другар

  Дојдов сам до станот на најдобриот другар да оставам ќеса со поклони за неговата мајка и сестра кои ги прати преку мене. Во Белград живееме и студираме последните три месеци и секој пат кога некој од нас двајца си оди во посета во родениот град носи пакети.

  Другари сме од детството, заедно одевме во основно и средно училиште. Во куќата на најдобриот другар сум бил многу пати.

  Ги познавам неговата мајка и помала сестра. Мајката на другарое е премногу згодна жена. Често пати сум маст*рбирав размислувајќи на неа. Разведена е, само што наполи 40 години и изгледа фантастично. Вистинска „милфица“. Кога и ја однесов ќесата од синот малку разговаравме. Додека седеше на кујнската маса цело време ги прекстуваше нозете. Страшно се возбудив штом излегов од нејзиниот стан.

  Знам дека има некој со кого се гледа, некој мал криминалец. Кога излегував, додека бев во брзање за што побрзо да влезам во лифтот за да не ја примети мојата ерекција, ме замоли за да поминам до кај неа пред да идам за Белград за да даде пакет за нејзиниот син.

  Стигнав утре дента во договореното време. Беше сама. Само што се вратила од работа. Инсистираше да останам. „Зашто се срамиш. Секогаш кога ќе ме видиш поцрвенуваш.“ Ме праша провокативно. Што да и кажам, си мислев во себе си. „

  Ми се дига лудачки на тебе.“ Го премолчив прашањето. „Имаш ли девојка“, продолжи да ме прашува. Чекор по чекор, дојде над мене. Седна на ивицата од фотељата на која седев и ме галеше по косата. „Опушти се, нема да те изедам“, ми кажа. Ја фатив за половината и почнав да ја стискам. Ми седна во скут, по што почнавме страсно да се бакнуваме. Се обрукав. Доживеав орг*зам по само пола минута. само што седна на мене…

  „Ќе биде подобро следниот пат“ ми кажа додека во брзање ги закопчував панталоните. Отиде во тоалет. Мене ми побегна автобусот за Белград. „Го имаш мојот број и најави се кога доаѓаш. Глупо би било да памтам по ова, зарем не ми кажа на разделување.

  На излезот за малку не се удрив со нејзиниот криминалец. Осетив љубомора зошто тој да ја има. Во Белград стално го терам другарот да ми зборува за неговата мајка, одлепив по нејзе Веќе смислив како за викенд да идам во родниот град..

  Latest Posts

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.