6 C
Skopje
вторник, август 16, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  ИМАТЕ ФИНАНСИСКИ ПРОБЛЕМИ? Ставете го ова под тепихот и гледајте како парите се натрупуваат

  Секој знае или барем слушнал за фенг шуи, древна вештина на украсување на домот или канцеларијата што привлекува позитивна енергија и пари, како и создавање на поволна средина.

  Но, додека многумина размислуваат за изгледот на просториите и мебелот што не се менува толку лесно, повеќето не се сигурни како влијаат украсните парчиња, како што се теписи, килими, па дури и душеци.

  Нивното поставување или промена може да доведе до драматични подобрувања, како и оптимизирање на енергијата што тече низ просторот.

  Да потсетиме, фенг шуи има пет елементи, тие се: Вода, Земја, Оган, Дрво и Метал, и секој од нив засилува некаква енергија. Кога станува збор за пари, елементот Вода е најчесто приврзан за нив, па секој што сака да го задржи протокот или да го зајакне треба да постави килим или тепих во сини нијанси на самиот влез од домот.

  Ако тоа не е можно, добро би било барем да има детали во сина или зелена боја.

  Ако имате финансиски проблеми и чувствувате дека енергијата е „блокирана“, потребен ви е тепих со црвеникави и кафеави тонови, бидејќи оваа комбинација може да создаде „запалива“ смеса што ќе ги отвори блокадите.

  Најголемата грешка ја прават оние сопственици на деловни простории кои се одлучуваат да платат за правење на теписон со името на компанијата. Истото важи и за килимот на влезот.

  Во никој случај не го правете ова, велат фенг шуи мајсторите.

  Ако не сте во можност да ги смените подлогите во блиска иднина, користете мал трик што се користи како „фенг шуи лек“. Набавете парче исушени алги или мов и ставете го под тепихот.

  Ова внесува среќа и богатство во домот. За разлика од исушеното цвеќе, кое многумина понекогаш бескорисно го натрупуваат и само на тој начин создаваат хаос полн со прашина, што фенг шуи го забранува, овој детал од природата со посебна намена делува како средство за подобрување на енергијата на теписите што не можеме да ги менуваме. Пробајте уште денес!

  Извор: Попара

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.